Už za tři dny nastanou fanouškům společnosti Google žně. Na své uvedení se totiž chystají telefony řady Google Pixel 7 a také další novinky této značky. O nových telefonech Pixel se mluví už poměrně dlouho, tedy od jarní vývojářské konference I/O. Už tehdy výrobce lehce naznačil, co můžeme od chystaných telefonů čekat. O další zvěsti se pak postarali tipaři a aby toho nebylo málo, máme tu dnes souhrn kompletních specifikací obou modelů. Na Twitteru je zveřejnil známý tipař Yogesh Brar s tím, že jde o oficiální specifikační listy.

Parametry telefonů řady Google Pixel 7

Telefony Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro mají některé parametry společné, ale ve valné většině specifikací se liší. A je samozřejmě jasné, že model Pro je na tom poněkud lépe. První rozdíl vidíme hned u displejů, i když je jejich design shodný. Standardní Pixel má 6,3 palcový displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Pro model pak přijde s 6,7 palcovou LTPO obrazovkou s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz.

Ve foto výbavě telefonů řady Google Pixel 7 najdeme 10,8 MPix selfie kameru, která dokáže nahrávat 4K video. Hlavní fotoaparát standardního modelu obsahuje dva snímače, a to 50 MPix primární a 12 MPix širokoúhlý objektiv. U modelu Pro k těmto senzorům přibude ještě 48 MPix teleobjektiv s 5× optickým zoomem.

Co se procesoru týče víme, že je v případě obou modelů stejný. Výrobce nedávno potvrdil, že čipset má název Google Tensor G2 a jde o druhou generaci loňského procesoru Tensor. Součástí nového čipsetu je i bezpečnostní čip Titan M2. Procesor doplní u standardního Pixelu 8 GB operační paměti a u Pro verze pak 12 GB RAM. Interní úložiště je u telefonů řady Google Pixel 7 stejné a jde o 128 GB a 256 GB. Telefony podporují kabelové i bezdrátové nabíjení a výdrž baterie přesáhne 24 hodiny. Pixel 7 má akumulátor s kapacitou 4700 mAh a Pixel 7 Pro dostal 5000 mAh baterii. Ještě doplníme, že telefony mají odolnost podle certifikace IP68 a snímač otisků je integrovaný do displeje. Co se ceny týče, tak alespoň na americkém trhu bude stejná jako loni. Zda zůstane stejná i na dalších trzích není zatím jasné.