Hongkongská značka Infinix se v poslední době pomalu dostává do povědomí i v našich geografických končinách. Jejich telefony střední a nižší třídy se oficiálně prodávají i u našich velkých prodejců a rozhodně nejde o špatné kousky. Firma se momentálně primárně připravuje na představení velmi ambiciózní novinky se 180W nabíjením a 200 Mpx fotoaparátem, ale našla si čas i na levnější a dietnější novinky. Ale i nové modely Infinix Zero 20 a Infinix Note 12 (2023) si zaslouží svoji dávku pozornosti.

Druhý jmenovaný Infinix Note 12 (2023) je v podstatě jen lehkou variací na již existující model, který se prodává i u nás. Více společného má spíše s aktuální Pro verzí, ale s drobnými odchylkami. Zákazník tak dostane 6.7-palcový AMOLED panel, případně procesor Helio G99. Srazily se tak jen megapixely, když hlavní senzor ponížil na 50 Mpx a reproduktor na single variantu. Jinak je ale vše opravdu při starém, ať už se 16 Mpx selfie snímačem nebo 5000 mAh baterií se 33W nabíjením. Ale možná bude alespoň cena o něco přívětivější.Infinix Zero 20

Selfie monstrum pro fajnšmekry

 

 

Mnohem zajímavější je tak určitě model Infinix Zero 20. Ten přichází také se 6.7-palcovým AMOLED panelem s FullHD+ rozlišením, ale s 90 Hz obnovovací frekvencí. O výkon se stará procesor Mediatek Helio G99, takže poměrně solidní kus do střední třídy. I když samozřejmě “jen” 4G model bez podpory 5G sítí. Na první pohled vypadá slušně i sestava zadních fotoaparátů, kde 108 Mpx hlavní senzor doplní 13 Mpx ultra-wide a 2 Mpx. K zahození není ani 4500 mAh kapacita baterie a 45W rychlo-nabíjení. Potěší i systém Android 12 s firemní nadstavbou Infinix XOS.

Hlavní tahák tohoto modelu ale najdeme na přední straně telefonu. Selfie snímače s vysokým rozlišením už žádnou novinkou nejsou, ale optická stabilizace se jen tak nevidí. A Infinix Zero 20 nabízí nejen 60 Mpx selfie rozlišení, ale právě i OIS. Což z něj na trhu dělá v podstatě unikát. Ceny ještě zatím přesně neznáme, ale určitě se je dozvíme velmi brzy.