Herní průmysl už dávno překonal ten filmový a technologické firmy se jen třesou na to, aby si ukously svůj díl. Proto v posledních letech vidíme raketový nárůst specializovaných herních telefonů a další serepetiček. Přenosné herní konzole jsou také v kurzu, ale v této kategorii stále neomezeně vládne královské Nintendo Switch. Ale roste jim masivní konkurence v podobě Steam Deck, založeném na super úspěšné PC platformě a obchodu. Co na to nějaká odpověď s Androidem ? Tou by podle všeho měl už velmi brzy být Razer Edge 5G.

Firma Razer se v herních zařízeních angažuje hezkých pár let a kontě má i několik herních telefonů. Přenosná herní konzole je ale i pro ně premiérou a nádavkem by mělo jít vůbec o první 5G konzoli na trhu vůbec. A Razer Edge 5G bude asi odhalen během akce RazerCon 2022 Ultimate Game Celebration, která proběhne už 16. října. Na konferenci Mobile World Congress v Las Vegas se o této konzoli rozpovídali i zástupci amerického operátora Verizon.

Razer Edge 5G

Super výkonný kapesní kamarád

Razer Edge 5G bude debutem pro specializovaný čipset Qualcomm Snapdragon G3X Gen 1. Ten se podobně jako Tegra od Nvidie zaměřuje hlavně na herní činnosti a určitě půjde o velmi výkonný kus křemíku. Dopředu máme slíbenou výkonnou grafiku Adreno nebo podporu hraní ve 144 fps. Hovoří se i o možnosti připojit externí 4K displej pomocí USB, širokém spektru 5G pásem nebo Wi-Fi 6E. A dokonce i or možnosti MR náhlavního displej (nebo spíše možná headsetu).

Qualcomm s Razerem už nám představili prototyp konzole poháněné Snapdragonem G3X Gen 1 v minulosti, ale ten se od finálního produktu bude lišit. Minimálně ale 120 Hz OLED HDR panel se dá čekat v každém případě. Platforma Androidu samozřejmě umožňujě hrát veškeré hry z Google Play, ale jde asi jen o vrcholek ledovce. Jasnou věcí je totiž i podpora cloudových streamovacích služeb jako nVidia GeForce Now nebo Xbox Cloud Gaming. Tak uvidíme.