Telefony pod hlavičkou Redmi Note se vždy prodávají jako housky na krámě v podstatě v každé generaci. Tvůrci ale v poslední době lehce zamotali systém značení a přehlednosti rozhodně nepomáhá ani časté rozdělení na rozdílné modely pro různé trhy. Momentálně se ale fandové třesou na představení “klasického” Redmi Note 12 a Note 12 Pro, ke kterému už se pomalu začíná schylovat. Pro začátek ale doufáme, že půjde o globální verze a ne jen o čínské modely. Jinak si minimálně pár týdnů či měsíců počkáme.

Každopádně by údajně k oficiálnímu představení řady Redmi Note 12 mělo dojít už v průběhu října a do prodeje telefony dorazí asi v listopadu. Přímo se nám nabízí čínský nákupní svátek 11.11, na který budou pravděpodobně tvůrci cílit. Údajné ceny na čínském trhu vypadají velmi lákavě, ale pro globální publikum si budeme muset určitě pořádně připlatit. Základní model se má teoreticky pohybovat mezi 100 a 150 dolary, případně Pro varianta mezi 200 a 280 dolary. Ale výbava na první pohled rozhodně nevypadá špatně.

Nadějné informace o výbavě telefonů

Oba modely asi vsadí na procesory od Mediateku z rodiny Dimensity. Konkrétně se spekuluje o Dimensity 1200 pro základní kus, respektive Dimensity 1300 u Pro varianty. To už dopředu znamená velmi solidní výkony, které přesahují 600.000 bodů v Antutu. Tedy i u toho méně výkonného modelu. Firma se ale bude prý chtít vytáhnout i solidními fotoaparáty a v obou případech se hovoří o trojité sestavě s 50 Mpx hlavním senzorem. A Note 12 Pro pak vše asi doplní 50 Mpx ultra-wide. Ale jde stále pouze o pouhé spekulace.

O něco jasněji se ale rýsují nabíjecí možnosti telefonů, protože ty už jsme viděli v čínské certifikace 3C. Podle serveru MyDrivers tak údajně standardní verze dostane 67W nabíjení a Pro pak dokonce 120W. To rozhodně nezní špatně, hlavně u cenově dostupných telefonů střední třídy. Rozhodně se na novinky těšíme a snad se dočkáme už velmi brzy.