Vlajkové modely Samsungu Galaxy vždy patří mezi nejoblíbenější modely celého roku a nejinak tomu bude určitě i s Galaxy S23. Od jejího vydání nás ale ještě dělí hezkých pár měsíců, protože pravděpodobně proběhne v lednu nebo únoru příštího roku. Ale na internetu už vesele kolují první designové rendery a informace o výbavě těchto telefonů. Takže mají fanoušci téma k hovoru s velkým předstihem. A rendery definitivně potvrzují i nové designové změny pro telefony této řady napříč celým spektrem modelů.

 

Pro začátek se ale sluší zmínit, že tyto rendery se vynořily díky spolupráci Onleaks se Smartprix. Obrázky zachycují modely Galaxy S23 a S23+, které konečně mají nový vzhled a opouští tak designovou filosofii nastavenou Galaxy S21. Tedy nový vzhled… Samsung upustil od “ostrůvku” pro senzory zadních fotoaparátů a ty tak přímo vystupují z těla telefonů. Což jsme měli možnosti vidět už letos s Galaxy S22 Ultra a chytaná nová řada to rozšíří na veškeré modely. Unifikace designu pro celou řadu je bezesporu pro Samsung dobrým krokem.

Spíše evoluce než revoluce pro Galaxy S23

U dvou “nižších modelů” jsou jasně k vidění trojité sestavy zadních fotoaparátů, ale podle všeho se nedají čekat velké změny k lepšímu. Samsung už dopředu v podstatě potvrdil jen velmi dietní změny, primárně v softwarové oblasti. Takže zájemci o pořádný revoluční krok vpřed musí sáhnout po Galaxy S23 Ultra, který má mít 200 Mpx hlavní senzor. Velkých změn se nedočká ani přední strana telefonu, kde je v obou případech klasický “průstřel” a naštěstí Samsung slepě nekopíruje “novinky” od Applu. Velikost displejů bude opět 6.1-palce pro Galaxy S23 a 6.6-palce pro S23+.

Galaxy S23

Korejský gigant ale údajně opět rozdělí varianty telefonů regionálně s procesory Exynos 2300 / Snapdragon 8 Gen 2. A na český trh pravděpodobně znovu zbyde (teoreticky horší) Exynos varianta. Příliš naděje nevzbuzují ani kapacity baterií a nabíjení. Telefony prý získají o 5 % vyšší kapacity baterií, což ale v případě Galaxy S23 znamená jen zhruba 3900 mAh. A u nabíjení se Samsung tvrdohlavě drží 25W výkonu, což je na dnešní dobu pro high-end opravdu dinosauří. Tak snad alespoň Ultra verze dostane znovu 45W…