Společnost Xiaomi v červenci/júli představila telefony ze série 12S, a to včetně nejvyššího modelu 12S Ultra. Ovšem už delší dobu víme, že pracuje i na modelech Xiaomi 12T a 12T Pro. S těmito telefony tipaři počítají na globálním trhu, protože model řady 12S se zřejmě budou prodávat jen v Číně. Telefony série 12T patří k prémiovým zařízením a k tomu navíc model 12T Pro dostane jako druhý letošní vlajkový stroj foto senzor s rozlišením 200 MPix. Tím první se stal telefon Moto X30 Pro. O chystaných strojích víme už snad všechno, ale tipaři se stále nedokázali shodnout na tom, kdy je výrobce představí.

Na začátku měsíce nás tipaři přesvědčovali, že telefony Xiaomi 12T a 12T Pro dorazí na konci měsíce. A před pár dny dokonce tvrdili, že se jich dočkáme ještě dřív. Inu tipaři míní, Xiaomi mění. Telefony stále na svou představovačku čekají a zdá se, že do konce září/septembra je Xiaomi neuvede.

Další termín představovačky Xiaomi 12T a 12T Pro

Kdy tedy řada Xiaomi 12T konečně dorazí na globální trhy? Své o tom ví tipař Abhishek Yadav, který sdílí na Twitteru novou upoutávku. Teaser vypadá oficiálně, takže se mu pokusíme věřit. Plyne z něj, že termín globálního představení se posunul na začátek příštího měsíce, konkrétně na 4. října/októbra na 20 hodin GMT+8.

Má to ale malý háček. Z upoutávky není vůbec zřejmé co přesně společnost Xiaomi v tento den představí. Tipař ale vsází právě na telefony série 12T, dále pak na tablet Redmi Pad a TWS sluchátka. A také slogan “Make moments mega” patrně ukazuje na 200 MPix foto senzor modelu Xiaomi 12T Pro. Mělo by jít o snímač Samsung HP1, který je spárovaný s 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix makro objektivem. Předpokládáme, že po tomto prvním teaseru Xiaomi upřesní, co konkrétně představí. Má na to ještě zhruba týden.