Poslední doba přeje domácím kreativcům, kteří rádi experimentují s moderními technologiemi. Na trhu najdou spoustu 3D tiskáren, které už jsou cenově dostupné. K nim se na trhu čím dál častěji začínají objevovat i laserové gravírovačky, které nabízejí opravdu široký prostor pro kreativitu. Nu a pokud se i vy zrovna rozhodujete pro koupi gravírovačky, možná se vám hodí srovnání dvou zajímavých modelů. Proto se dnes podíváme, jak je na tom laserová gravírovačka Aufero Laser 1 a její pokročilejší verze Aufero Laser 2.

Laserová gravírovačka Aufero Laser 1

Laserová gravírovačka Aufero Laser 1 je zaměřená na ty, kteří s gravírováním teprve začínají. Na rozdíl od většiny konkurenčních výrobků je totiž uvedení do provozu extrémně jednoduché. Vše je předpřipravené a nachystané, takže instalace a ladění zabere opravdu jen několik minut. Výrobce má navíc i velmi šikovný a přehledný YouTube kanál, kde najdete i podrobná videa s návody, tipy a radami. Existuje i velmi aktivní komunita na Facebooku, kde vám také rádi poradí.

Tato gravírovačka je sice v portfoliu značky levným modelem, ale nezadá si s mnohem dražšími kousky. Disponuje například poslední generací 32 bitové základní desky ORTUR OLM-PRO-V1.2, případně poslední Ortur Laser 1.8 firmwarem. Na výběr je hned z trojice laserových modulů, takže si vyberete přesně co potřebujete. LU2-2 hlavice s výkonem až 1600 mW a fixním ostřením se hodí pro jemnou práci, kdežto hlavice LU2-4-SF a LU2-4-LF s až 5500 mW výkonu a větším laserovým svazkem jsou jako stvořené pro tvrdší materiály a na řezání.

Maximální rycí plocha je hezkých 180 × 180 mm a podporována je opravdu široká škála materiálů. K dispozici jsou i čtyři úrovně ochrany, takže se ani nováček nemá čeho bát. Samozřejmostí je podpora nejznámějších gravírovacích programů jako LaserGRBL nebo LightBurn. K instalaci gravírovačky navíc ani nepotřebujete ovladače, protože Windows 10 už je mají automaticky v sobě. Laserová gravírovačka Aufero Laser 1 je nyní ve slevě a její cena začíná na 149,99 dolaru. Jde o slevu 50 dolarů z původních 199,99 dolaru. Sleva probíhá automaticky díky slevovému kupónu.

Aufero Laser 2

Přestože je tato gravírovačka vylepšenou verzí modelu Aufero Laser 1, je stále určená pro začátečníky a její sestavení a zprovoznění je také velmi jednoduché. Výrobce zapracoval i na manuálu, který má 71 stran v 10 jazycích a spoustu názorných obrázků. A opět platí, že na YouTube najdete spoustu návodných videí a podporu nabízí i facebookový komunita.

Gravírovačka Aufero Laser 2 se může pochlubit opravdu parádní rychlostí. Obvykle dosahují gravírovačky kolem 10000 mm/min, ale Laser 2 zvládne až 15000 mm/min. To jsou skvělá čísla patřící k absolutní špičce. Výbava zahrnuje zbrusu novou základní desku deváté generace, rychlejší ESP32 čip nebo nejpokročilejší firmware ORTUR 1.8. Na výběr je také hned z trojice laserových modulů, takže si vyberete přesně podle sebe. LU2-2 hlavice s výkonem až 1600 mW a fixním ostřením se hodí pro jemnou práci. Hlavice LU2-4-SF a LU2-4-LF s až 5000 mW výkonu a větším laserovým svazkem jsou tu pro tvrdší materiály a na řezání. To vše ale s celou řadou nových bezpečnostních prvků a čtyřmi stupni ochrany.

Příjemně narostla i maximální gravírovací plocha, která je teď skvělých 390 × 390 mm. Škála podporovaných materiálů je navíc opravdu široká, takže můžete pracovat s materiály od dřeva a bambusu, přes kůži a plast až po keramiku a nerez ocel. Potěší plná kompatibilita s nejpoužívanějšími kusy gravírovacího software, ať už jde o LightBurn nebo LaserGRBL. Pro Windows 10 a Mac dokonce ani nepotřebujete ovladače. Také tato gravírovačka Aufero Laser 2 je nyní ve slevě a její cena začíná na 229,99 dolaru. Jde o slevu 40 dolarů z původních 269,99 dolaru. Sleva probíhá automaticky díky slevovému kupónu. Velkým bonusem v obou případech nabízených gravírovaček je i to, že jsou dodávány z českého skladu, takže doručení zboží trvá jen 3 až 5 dnů.