Značka Infinix na sebe loni výrazně upozornila vydáním tří telefonů řady Zero X. Hlavním tahákem těchto strojů byla především velmi slušná foto výbava. Následně došlo i na uvedení rychlého nabíjení Thunder Charge s výkonem 180 W, což je jistě také zajímavé. A k tomu všemu se ještě před pár dny dostaly na český trh telefony Infinix Note 12 Pro a Note 12 Pro 5G. Tím ale krasojízda značky Infinix nekončí, v přípravách je totiž i model Infinix Zero Ultra s celkem zajímavými specifikacemi.

Infinix Zero Ultra je vlajkovou lodí této značky

Chystaný telefon Infinix Zero Ultra zřejmě dorazí už brzy, protože na e-shopu Aliexpress má už svou stránku. Na ní najdeme upoutávku na některé z hlavních specifikací, které avizují, že půjde o prémiový telefon této značky. Především je zřejmé, že rychlé nabíjení Thunder Charge s výkonem 180 W je připravené pro komerční použití a nový telefon jej podporuje.

V upoutávce také najdeme zmínku o použití primárního senzoru hlavního fotoaparátu s rozlišením 200 MPix a OIS. Tímto se Infinix Zero Ultra dostává na špici telefonů, které značka až doposud vydala. A to i přesto, že všechny dosud vydané modely z produktové řady Zero mají opravdu slušnou foto výbavu.

Výrobce se v upoutávce chlubí i OLED displejem, který má 2,5D zakřivené boční hrany a podporuje 120 Hz obnovovací frekvenci. A když už jsme u displeje, je potřeba zmínit i přední kameru, která dostane 60 MPix a podporu optické stabilizace obrazu. I to je skutečně prémiový parametr, protože ne všechny telefony, které mají přední 60 MPix kameru zároveň v případě tohoto senzoru dostaly i podporu OIS. Malým zklamáním ale může být procesor Dimensity 920, který je sice prémiový, ale pro telefony střední třídy. Dává také tušit, že 200 MPix snímač je zřejmě interpolovaný na toto rozlišení. Ale v této chvíli jde opravdu jen o spekulaci. Výrobce model Infinix Zero Ultra zřejmě představí 5. října/októbra.