Společnost Samsung se už pilně připravuje na vydání svých nových vlajkových telefonů. Je sice pravda, že je očekáváme až někdy na začátku příštího roku, ale některé z modelů řady Galaxy S23 už nyní procházejí certifikačním řízením. Certifikaci 3C získal například model Samsung Galaxy S23 Ultra. Jako vždy certifikace odhalí jen minimum specifikací, ale alespoň potvrdí jak je na tom telefon s baterií a nabíjením.

Jak rychle se nabíjí Samsung Galaxy S23 Ultra

V certifikačním výpisu 3C figuruje telefon Samsung Galaxy S23 Ultra pod kódovým označením SM-S9180. Jak je na tom s nabíjení informují stránky MySmartPrice a potvrdily to, co jsme tak trochu předpokládali. Telefon dostane nabíječku s modelovým číslem EP-TA800, která podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Respektive jde o nabíječku, se kterou tento telefon prošel certifikačními testy, ale je nepravděpodobné, že ji najdeme i v prodejním balení. Samsung totiž naskočil na “zelenou vlnu” a nabíječky k telefonům už nějakou dobu do krabice nepřidává.

Každopádně připomeňme, že model Galaxy S22 Ultra podporuje 15 W bezdrátové nabíjení a 45 W kabelové nabíjení. Tipaři navíc odhadují, že mezi tímto modelem a chystaným telefonem Samsung Galaxy S23 Ultra budou jen minimální rozdíly, které se dotknou použitého procesoru a foto výbavy. Je tedy možné, že výrobce nakonec upraví i podporu rychlého nabíjení a výkon kabelového nabíjení zvedne na 45 W.

K vylepšením modelu Galaxy S23 Ultra kromě procesoru Snapdragon 8 Gen2 patří i primární senzor hlavního fotoaparátu. Ten má podle tipařů rozlišení 200 MPix, další snímače mají zůstat stejné a jde o 12 MPix širokoúhlý objektiv, 10 MPix teleobjektiv a 10 MPix periskopický snímač. Přední kamera má údajně 40 MPix, takže ani zde k žádné změně nedojde. A beze změny zůstane také displej, jeho úhlopříčka i typ. Každopádně do uvedení telefonu je daleko a předpokládáme, že výrobce začne včas upozorňovat na hlavní specifikace tohoto stroje.