Telefony Oppo z produktové řady Find X mají fanoušci společnosti ve velké oblibě. Je sice pravda, že se od vzniku této série na modely Find X dotahují i telefony jiných výrobců, ale stále jde o výsostně prémiová zařízení. Letošní modely řady Find X5 nahradí modely řady Oppo Find X6 a někteří tipaři odhadují, že bychom se jich mohli dočkat i dříve, než na začátku příštího roku. Nicméně výrobce zatím jejich dřívější uvedení nepotvrdil. Naopak ale tipaři nyní stále častěji nabízejí své odhady o specifikacích chystaných strojů.

Podrobnosti o foto výbavě modelů řady Oppo Find X6

Před pár dny se na síti objevily první odhadované specifikace telefonů Oppo Find X6 a Find X6 Pro. A dnes na ně navazuje známý čínský tipař Digital Chat Station. Na Weibo zveřejnil, jak na tom mohou být telefony s foto výbavou hlavních kamer. A začneme standardním modelem Find X6. Ten má podle tipaře trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem, 50 MPix širokoúhlým objektivem a 32 MPix teleobjektivem. Model Find X6 Pro má také trojitý fotoaparát a všechny tři snímače mají shodně 50 MPix. Opět jde o primární senzor, širokoúhlý objektiv a teleobjektiv. Přední kamera může mít v obou případech 32 MPix senzor.

Jistou zajímavostí ale je, že se tipař zmiňuje i o telefonu OnePlus 11 Pro, respektive o jeho hlavním fotoaparátu. A ten prý dostane stejný počet snímačů hlavního fotoaparátu jako telefony řady Oppo Find X6, ale jejich rozlišení se nepatrně liší. Jde o 50 MPix, 48 MPix a 32 MPix senzory. Ovšem to nás nepřekvapí, protože jak Oppo tak OnePlus patří do skupiny BBK Electronics a jejich vlajkové telefony mají v poslední době specifikace velmi podobné.

Z dalších specifikací, o kterých tipaři uvažují připomeňme vlajkové procesory společnosti Qualcomm. Standardní model Oppo Find X6 prý dostane Snapdragon 8+ Gen1 a pro model Find X6 Pro je prý připravený Snapdragon 8 Gen2. Počítat prý můžeme s displejem s rozlišením 1,5K případně 2K, vlastním čipem MariSilicon X a s optikou Hasselblad.