Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost modelu Nokia G60 5G na tuzemském trhu.  Nokia G60 5G je telefon střední třídy s výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 695 5G. Dále novým 50MP fotoaparátem a ekologicky udržitelnou konstrukcí. Nové výrobní procesy, použité materiály, pravidelné a dlouholeté aktualizace nebo rozšířená záruka na tři roky tak jen potvrzují závazek HMD Global být ohleduplnou společností k životnímu prostředí.

Nokia G60 5G – ekologicky udržitelný model s vysokým výkonem za dostupnou cenu

Nokia G60 5G

Hlavní dominantou nového smartphonu od Nokia je prostorný 6,58” FullHD+ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Na zadní straně se nachází soustava fotoaparátů, přičemž hlavní snímač nabídne rozlišení 50 MP. Nechybí podpora umělé inteligence a pokročilý noční režim druhé generace. Stejně jako v případě modelu Nokia X30 5G je i zde přítomná nová technologie Capture Fusion. Ta spojuje fotky z hlavního a ultra širokoúhlého fotoaparátu do jednoho snímku.

Nokia G60 5G nabídne rámeček z 60 % z recyklovaného plastu a unikátně zpracovaný zadní kryt, který je 100% z recyklovaného plastu. Do řady G pak přináší to nejlepší z řady X. Telefon pohání výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, který doprovází 6GB operační paměť. Novinka se tak nezalekne ani náročnějších mobilních her. Ochranu telefonu proti vodě a prachu zajišťuje certifikace IP52. O přísun energie na celé dva dny se stará vestavěná baterie o kapacitě 4 500 mAh.

Nový model od Nokia je navíc první telefon řady G, který dostane tři roky hlavních aktualizací, tři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací a tři roky záruky.

Cena a dostupnost

Chytrý telefon s označením G60 5G je již v prodeji v černé barevné variantě ve verzi 6/128 GB za doporučenou cenu 8 499 Kč.