Máme tu další neděli a s ní i konec týdne. Oficiálně nám začal podzim, ale na naší nedělní tradici to nic nemění. Jako vždy jsme se vydali do čínských e-shopů a připravili pro vás nový díl rubriky Vychytávky z Číny.

I dnes, stejně jako minulou neděli, tu máme tři tipy na gadgety, které jsou levné a pokud možno i praktické. A protože společnost Xiaomi má portfolio velké tak, že v něm najdeme v podstatě cokoli od hřebíku po slona, vybrali jsme dnes hned dva produkty toho čínského gigantu. Ale ani třetí tip, i když není z dílen Xiaomi, se jistě dobře hodí do domácnosti.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Elektrický masážní strojek Xiaomi

Podzimní lezavé počasí má za následek nejen nárůst všemožných nachlazení, ale často i bolavé svaly zad nebo krční páteře. To se samozřejmě jen násobí nekonečným sezením před počítačovou obrazovkou. Ano, drtivá většina z nás si podobnými kratochvílemi zadělává na opravdové problémy a pod dlouhém dni snad každý touží po pořádně silné masáži. A proč si takovou masáž nedopřát i doma. Pro takový případ je tu masážní elektrický strojek Xiaomi, který je snadno ovladatelný a také skladný. Sice je primárně určený pro masáž krční páteře, ale dá se použít i na masáž trapézových svalů, případně stehen nebo lýtek. Zvládne to pomocí několika specializovaných masážních módů a své si tak najde opravdu každý. Navíc ani jeho cena ve slevě na Aliexpress není vysoká a začíná na 15,10 dolaru.

Mini projektor Xiaomi

Dalším Xiaomi produktem, který jsme našli ve slevě, je mini projektor. Je opravdu tak malý, že se pohodlně vejde do kapsy a bez problémů jej spárujeme s telefonem nebo dalšími zařízeními. Podporuje rozlišení 1920 × 1080 pixelů, má rozměr 110 ×110 × 47 mm a hmotnost 200 gramů. Životnost lampy je až 30000 hodin. Najdeme zde port pro sluchátka, micro USB a USB port. Jeho cena ve slevě začíná na 33,40 dolaru.

Na ostří nože

Tupý nůž, kuchařovo neštěstí. Každý, kdo aspoň jednou za týden vaří jistě ví, že tupé nože jsou opravdu k ničemu. Samozřejmě můžeme mít doma v šuplíku klasický karborundum brousek, ale výrazně praktičtější a jednodušší na používání jsou brousky s několika brusnými plochami a nastavitelným úhlem broušení. Mezi takové patří i tento brousek se třemi brusnými štěrbinami s různými brusnými materiály a otočným kolečkem pro nastavení úhlu broušení. To vše je zasazeno do pevného plastu s ergonomickou rukojetí. Spodní část brousku má protiskluzovou úpravu. Kromě různých nožů zde můžeme nabrousit i nůžky. I tento praktický brousek jsme našli ve slevě a jeho cena začíná na 7,77 dolaru.