Rok 2022 nezadržitelně spěje ke svému konci a mnozí z výrobců chytrých telefonů se už nyní připravují na rok příští. Začínají pracovat na svých nových vlajkových lodích, které chtějí osadit procesorem Snapdragon 8 Gen2. Čipset je už ve finální fázi příprav a na jeho uvedení dojde v listopadu/novembri. Pak začne nelítostný souboj o to, který z výrobců představí jako první svůj telefon právě s tímto novým procesorem. Do bitvy se zapojí i společnost OnePlus se svým modelem OnePlus 11 Pro. I u něj tipaři odhadují, že dorazí dřív, než bývá zvykem.

Odhadované specifikace telefonu OnePlus 11 Pro

Tomu, že OnePlus už pilně pracuje na vlajkovém stroji OnePlus 11 Pro nasvědčuje i vysoká aktivita tipařů. V posledních dnech nám celkem pravidelně servírují zvěsti o tomto telefonu. Před pár dny jsme tak viděli, jak nový přírůstek vypadá a jak moc se změní jeho design.

A nezůstane jen u designu, protože nyní stránky 91Mobiles zveřejnily hlavní specifikace OnePlus 11 Pro. Je ale potřeba brát v potaz, že zatím jde jen o parametry, které odhaduje známý tipař Onleaks. Jako vždy začneme displejem, který je typu AMOLED, má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení QHD+ a obnovovací frekvenci 120 Hz. Je pravděpodobné, že v obrazovce je integrovaný i snímač otisků.

Nikdo asi není na pochybách, jaký procesor model OnePlus 11 Pro pohání. Je jím Snapdragon 8 Gen2, ke kterému výrobce přidá až 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Na trhu se zřejmě objeví i základní verze s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Ve foto výbavě najdeme trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem, 48 MPix širokoúhlým objektivem a 32 MPix teleobjektivem. Přední kamera leží v “díře” v levém horním rohu displeje a má 16 MPix. Na optice se opět podílí společnost Hasselblad. Dodáme i to, že baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. OnePlus 11 Pro poběží na operačním systému Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13 a nechybí zde ani populární tlačítko Alert Slider.