Společnost Motorola představila na čínském trhu v polovině srpna/augusta skládací telefon Moto Razr 2022 a prémiový klasický model Moto X30 Pro. Oba telefony v Číně slušně zabodovaly a pro nás, globální uživatele, bylo dobrou zprávou, že se s nejvyšší pravděpodobností oba dostanou i na trhy mimo svou domovinu. V případě klasického telefonu jsme se už dočkali, protože jej výrobce před pár dny představil v Evropě pod obchodním názvem Motorola Edge 30 Ultra. Na skládací Razr ale stále čekáme. Ovšem podle nových promo snímků by čekání nemuselo být dlouhé.

Promo rendery naznačují příchod Moto Razr 2022 na globální trh

Oficiální renderované snímky skládacího telefonu Moto Razr 2022 zveřejnil na Twitteru známý tipař Evan Blass. Dodává, že snímky zdůrazňují hlavní detaily telefonu a je proto pravděpodobné, že jej Motorola připravuje na cestu na globální trhy. Dalším důkazem, že se telefon chystá mimo Čínu je i snímek displeje, na kterém je anglicky psaný text. Původní rendery Razru měly popisky na displeji v čínských znacích. Je proto pravděpodobné, že nové promo snímky jsou určené pro globální webové stránky Motoroly.

Dále si můžeme povšimnout, že na displeji je spuštěná aplikace WhatsApp a je zde zmínka o městě Portland, které se nachází na severozápadě amerického státu Oregon. Těžko ale říci, jestli je to náznak toho, že se skládací Moto Razr 2022 bude prodávat na americkém trhu. Tam totiž není aplikace WhatsApp tak populární jako například v Evropě.

Co se samotného vzhledu telefonu týče, je stejný jako u čínské verze. Pokud tedy budeme uvažovat o tom, že na nových promo snímcích je verze globální. Hlavní fotoaparát má dva snímače a na vnitřním displeji najdeme selfie kameru. Snímky také zdůrazňují, že snímač otisků leží na hraně telefonu a nechybí mu ani odolnost vůči vodě. Je zřejmé, že všechny specifikace zůstávají stejné jako v Číně, ale chybí nám potvrzení výrobce zda a kdy pošle telefon Moto Razr 2022 na globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.