Konec tohoto měsíce bude vskutku zajímavý. Tedy alespoň na poli mobilních technologií. Představovačku chystá značka Vivo a uvede na ní svůj druhý skládací telefon X Fold Plus a zdá se, že půjde o prémiovou novinku. Ovšem ani Xiaomi na konci měsíce nenechá své fanoušky, tedy spíš fanynky, ve štychu. Chystá totiž uvedení telefonu Xiaomi Civi 2 s křehkým atraktivním designem a parametry střední třídy.

Termín uvedení Xiaomi Civi 2 je potvrzený

Možná si vzpomenete na září/september loňského roku, kdy došlo na uvedení prvního telefonu z produktové řady Xiaomi Civi. A už tehdy si tento telefon získal srdce fanynek výrobce, protože jej designéři a vlastně i vývojáři připravili jim přímo na míru. Letos se historie opakuje. Na svou premiéru se chystá model Xiaomi Civi 2. Nejenže dorazí na chlup přesně za rok, ale opět zaujme křehkým vzhledem a parametry střední třídy.

To vše nyní Xiaomi potvrdilo na čínském Weibo, kde najdeme upoutávku s termínem představení a designem zadního panelu modelu Xiaomi Civi 2. Telefon výrobce představí na čínském trhu 27. září ve 14 hodin tamního času. A pokud tedy ještě zůstaneme u upoutávky, nutno dodat, že design zadního panelu nese odkaz na legendární postavičku „Hello Kitty“. Asi všichni víme, že jde o malou a roztomilou kočičku s červenou mašlí za uchem. I když se to na první pohled může zdát infantilní, inspirace japonskou kočičkou dodala zadnímu panelu telefonu Civi 2 atraktivní šmrnc. Je bílý s jemnou stříbrnou texturou.

Obdélníkový modul hlavního fotoaparátu nijak nenarušuje celkový vzhled zadního panelu. Podle předchozích informací v něm najdeme primární snímač s rozlišením 50 MPix a podporou OIS, dále 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 32 MPix. Xiaomi Civi 2 je jedním z prvních telefonů, který pohání nový procesor Snapdragon 7 Gen1. Tipaři dále hovoří o 6,55 palcovém AMOLED displeji se 120 Hz obnovovací frekvencí a také o podpoře rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Předpokládáme, že na další specifikace Xiaomi upozorní ještě před představením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.