Značka Vivo letos výrazně zabodovala svými telefony ze série Vivo X80. A to dokonce tak, že model X80 Pro je odbornou veřejností považován za jeden z nejlepších foto mobilů na trhu, což dokazuje i naše recenze tohoto stroje. Samozřejmě se s blížícím koncem roku otevírá prostor pro následovníky těchto špičkových modelů a tipaři už netrpělivě vyhlížejí telefony z řady X90. Je otázkou, zda i nové telefony budou stejně ambiciózní jako jejich předchůdci a zda například Vivo X90 Pro překoná zdánlivě nepřekonatelné.

Odhadované parametry telefonu Vivo X90 Pro

To, že práce na telefonech řady Vivo X90 již běží naznačují i stránky TechGoing, které odhalují některé ze specifikací modelu Vivo X90 Pro. Spekuluje se i o tom, že na uvedení telefonů může dojít dřív, a to buď na samotném konci letošního roku, nebo na začátku roku příštího. Každopádně je podle tipařů jistá jedna věc. Telefony dostanou chystaný vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. I o něm už víme, že jej Qualcomm představí dřív, než bývá zvykem.

Na Snapdragon 8 Gen2 si dělá zálusk i Xiaomi se svou číslovanou řadou 13 a OnePlus s telefonem 11 Pro. I tito výrobci avizují, že své vlajkové novinky představí dřív. Proto není vyloučeno, že i model Vivo X90 Pro dorazí dřív. Tipaři kromě nového procesoru společnosti Qualcomm odhadují, že tento model opět dostane skvělou foto výbavu. Počítají s velkým, 1 palcovým, primárním senzorem. Není ale zatím jasné, zda půjde o stejný snímač, který používá i telefon Xiaomi 12S Ultra, tedy o senzor Sony IMX989 s rozlišením 50 MPix, velikostí jednotlivých pixelů 3,2 µm a ohniskovou vzdáleností 23 mm. Kromě toho tipaři počítají s tím, že jeden ze snímačů hlavní kamery bude periskopový.

K dalším odhadovaným specifikacím patří i podpora rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Podle tipařů je pravděpodobné, že Vivo X90 Pro dorazí i s větší baterií, než má jeho předchůdce. Vzhledem k tomu, že model X80 Pro má akumulátor s kapacitou 4700 mAh, může chystaný telefon mít 5000 mAh baterii. Zkrátka a dobře se opět máme na co těšit.