Zrovna včera jsme si posteskli, že stále nevíme, kdy značka Vivo představí svůj skládací telefon Vivo X Fold Plus. A to i přesto, že valná většina tipařů už delší dobu naznačuje, že na představovačku dojde ještě v tomto měsíci. Výrobce, přestože potvrdil některé parametry telefonu, o termínu jeho uvedení tajemně mlčel.

Ovšem netrvalo to ani jeden den a značka Vivo na čínské síti zveřejnila upoutávku, kterou termín představení skládacího telefonu Vivo X Fold Plus potvrdila. Představovačka na čínském trhu proběhne už za pár dnů, konkrétně 26. září/septembra v 19 hodin tamního času. Samozřejmě součástí upoutávky jsou i marketingové slogany o tom, jak je tento telefon výjimečný a proto má v názvu ono magické znaménko +. Nicméně těžko v této chvíli říci, zda si Vivo připravilo nový skládací telefon jen pro Čínu, nebo jej pošle i za její hranice, případně i do Evropy.

Jaká vylepšení telefon Vivo X Fold Plus dostane

Pro případ, že se Vivo X Fold Plus dostane i na globální trhy, shrneme si to, co o něm zatím víme. A začneme tím, co potvrdil viceprezident značky, pan Jia Jingdong. Je to především procesor Snpadragon 8+ Gen1, ale všichni jsme asi tušili, že právě tímto čipsetem výrobce skládací telefon osadí. Dále jsou to vylepšené panty a skládací mechanismus, které získaly certifikaci TÜV Rheinland a prošly velmi přísnými testy.

Potvrzený je i vnitřní displej, ve kterém je integrovaný ultrazvukový snímač otisků a má certifikaci DisplayMate A+. Nu a v rámci foto výbavy opět můžeme počítat s optikou společnosti Zeiss a s povrchovou úpravou Zeiss T* na čočkách snímačů. Kapacita baterie narostla na solidních 4730 mAh a rychlejší je i nabíjení. Kabelové nabíjení poskytuje výkon 80 W a bezdrátové nabíjení pak výkon 50 W. A k modré barevné variantě přibude nově i sytě červená verze. Další parametry jsou údajně stejné jako u původního modelu X Fold.