Značka Realme letos výrazně posílila svou produktovou řadu Realme 9. V této sérii totiž vydala osm telefonů. Za všechny jmenujme například modely Realme 9 Pro a Pro Plus a nebo v srpnu/auguste představený model Realme 9i 5G. Další telefony z této řady už nečekáme a začneme se pomalu věnovat jejich nástupcům. Telefony Realme 10 sice dorazí až začátkem příštího roku, ale výrobce už na nich pracuje a posílá je na stoly certifikačních úřadů.

Jakou baterii má telefon Realme 10?

Je logické, že prvním certifikovaným telefonem je Realme 10, který zřejmě celou novou sérii zahájí. Má prý za sebou už certifikace NBTC, EEU a Indonesia Telecom. Nyní se ale objevil i v databázi IECEE. A právě díky tomu víme s jakou kapacitou baterie půjde na trh. Respektive s jakou baterií prošel certifikací.

Informaci o kapacitě baterie modelu Realme 10 zveřejnily stránky MySmartPrice, takže se i my na tento parametry podíváme podrobněji. Z CB testu, který je součástí certifikace plyne, že chystaný telefon má Li-on akumulátor s kapacitou 4880 mAh, takže typická kapacita zřejmě bude 5000 mAh. Pokud tomu tak skutečně je, je na tom chystaný standardní model v tomto bodě stejně jako jeho letošní předchůdce 9 4G. Těžko ale říci, zda nový telefon dostane i podporu stejného, tedy 33 W rychlého nabíjení.

Více informací o parametrech telefonu Realme 10 z certifikačního výpisu ale nevyčteme. Je to dáno i tím, že do oficiálního představení zbývá ještě několik měsíců a výrobci si zpravidla dávají na čas a parametry dlouho drží v tajnosti. Snad se už ale brzy na chystaný model zaměří tipaři a něco málo očekávaných parametrů odhalí.