Druhý skládací telefon značky Vivo je v posledních dnech celkem v kurzu. Zajímají se o něj tipaři, kteří se domnívají, že na jeho uvedení dojde ještě v tomto měsíci. A dokonce i Vivo už nenápadně naznačuje, že skládací telefon má opravdu obchodní název Vivo X Fold Plus. Navíc i viceprezident značky, pan Jia Jingdong, potvrdil hlavní parametry chystaného telefonu. K tomu také přidal i fotku sytě červené barevné varianty. A by toho nebylo málo, hlavní specifikace sdílí na Twitteru i tipař Ben Geskin.

Souhrn hlavních parametrů telefonu Vivo X Fold Plus

Některé specifikace skládacího telefonu Vivo X Fold Plus sice už známe z certifikací, ale jistě nebude na škodu si je zopakovat. Začneme ale tím, co veřejnosti sdělil viceprezident Vivo. Ten totiž hovořil především o vylepšeních chystaného telefonu. Tím asi nejdůležitějším jsou inovované skládací panty. Díky tomu lze telefon nechat pootevřený pod několika úhly. Tedy není nezbytně nutné jej mít buď jen otevřený nebo jen zavřený. Panty a sklopný mechanismus získaly certifikaci TÜV Rheinland a prošly velmi přísnými testy.

Vnitřní displej dále získal 19 certifikací DisplayMate A+. Stejně jako u původního skládacího modelu je v displeji Vivo X Fold Plus integrovaný ultrazvukový snímač otisků. Na optice se opět podílela společnost Zeiss a proto zde najdeme Zeiss T* povrchovou úpravu čoček. Je jistě zajímavé i to, že podle certifikačního výpisu Tenaa jsme čekali baterii s celkovou kapacitou 4600 mAh. Jingdong ale tvrdí, že kapacitu akumulátoru zvedli na 4730 mAh. Dále potvrdil i to, že se zvedl také výkon nabíjení. V případě kabelového nabíjení na 80 W a u bezdrátového nabíjení na 50 W.

K dalším specifikacím můžeme přičíst i procesor Snapdragon 8+ Gen1 s 12 GB operační paměti a 256/512 GB interního úložiště. Dále také vnitřní displej s úhlopříčkou 8,03 palce a vnější 6,53 palcovou obrazovku. Tipaři avizují i hlavní fotoaparát s 50 MPix, 12 MPix, 8 MPix a 48 MPix snímači a 16 MPix selfie kameru. Stále ale chybí potvrzení termínu představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.