Značka Infinix na sebe loni výrazně upozornila vydáním tří telefonů řady Zero X. Hlavním tahákem těchto stojů byla především velmi slušná foto výbava. Následně na začátku letošního roku došlo i na uvedení modelu Zero 5G, který měl také slušnou foto výbavu a modul jeho hlavního fotoaparátu tak trochu svým designem připomínal zadní kameru telefonu Oppo Find X3. Navíc šlo o první telefon této značky s podporou 5G sítí. Nu a nyní to vypadá, že výrobce pracuje na dalším telefonu s podporou 5G a názvem Infinix Zero 5G 2023.

Co o modelu Infinix Zero 5G 2023 prozradila certifikace FCC

Z názvu je jasné, že Infinix Zero 5G 2023 opět podporuje 5G sítě. Označení 2023 zas naznačuje možná vylepšení ve srovnání s telefonem ze začátku letošního roku. Nu a z toho, že už tento model prošel certifikací FCC a Bluetooth SIG je patrné, že poputuje na globální trhy. Samozřejmě z certifikačních výpisů se nedozvíme kompletní specifikace chystaného telefonu, ale pojďme se podívat aspoň na ty, které certifikace potvrdily.

Infinix Zero 5G 2023 prošel certifikací s kódovým označením X6815C. A opravdu jde o vylepšenou verzi Zero 5G ze začátku roku. Telefon má rozměry 169 × 77 × 9 mm a z nákresu, který je součástí certifikačního výpisu plyne, že hlavní fotoaparát tvoří tři snímače a LED blesk.

Dále zjistíme, že kapacita baterie tohoto chystaného telefonu Infinix dosáhla na 4900 mAh a k tomu podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. To je v podstatě stejné jako u jeho letošního předchůdce. Certifikační výpis potvrdil i dvoupásmovou Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a NFC. Připojení 5G je potvrzené pro pásma n2, n5, n7, n38, n41, n66, n71, n77 a n78. Další parametry sice zatím neznáme, ale tipaři odhadují, že je pravděpodobné, že některé z nich jsou stejné jako u prvního modelu Zero 5G. To ale musí ještě potvrdit samotný výrobce.