Naši pravidelní čtenáři si jistě pamatují, že jsme se už několikrát zmiňovali o tom, že značka Vivo připravuje svůj druhý skládací telefon. Tipaři se domnívali, že jeho obchodní název bude Vivo X Fold S a že může debutovat ještě v tomto měsíci. Vycházeli zřejmě z toho, že skládací telefon prošel na začátku měsíce čínskou certifikací 3C. Nyní to vypadá, že alespoň u názvu telefonu došlo k drobné úpravě. Telefon prý nakonec půjde do prodeje jako Vivo X Fold Plus, což ale není až zas tak velká změna.

Co o telefonu Vivo X Fold Plus potvrdila Tenaa

Skládací telefon Vivo X Fold Plus postupně prochází i dalšími čínskými certifikacemi a jednou z nich je i Tenaa. Informaci o tom najdeme na stránkách MySmartPrice s tím, že certifikátoři potvrdili kapacitu baterie. Akumulátor je údajně duální a každý jeden článek má kapacitu 2300 mAh. Celková kapacita je tedy 4600 mAh, což je na skládací telefon celkem dost. Ovšem stejnou kapacitu baterie má i první skládací model Vivo.

Dále certifikace potvrdila, že model Vivo X Fold Plus podporuje 5G sítě v pásmech N1, N28, N41, N78 a N79 a běží na systému Android 12. Samozřejmě očekáváme, že výrobce k operačnímu systému přidá i vlastní nadstavbu FunTouch OS 12. Zajímá nás ale i to, jaký procesor chystaný skládací telefon pohání. A o něm nám informace poskytne testovací výpis Geekbench, který uvádí výkonný čipset Snapdragon 8+ Gen1. Dočkáme se také až 12 GB operační paměti a 256/512 GB interního úložiště.

Certifikační výpis 3C zase potvrdil, že skládací telefon Vivo podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 80 W a také bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Telefon bude dodáván s nabíjecím adaptérem GaN s duálním C-portem. K tomu se tipaři zmiňují o 8,03 palcovém vnitřním displeji s rozlišením 2K, obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií LTPO. Vnější obrazovka je typu AMOLED, má 6,53 palce a 120 Hz obnovovací frekvenci. Hlavní fotoaparát tvoří čtyři snímače, kdy ten primární má rozlišení 50 MPix. S ním do páru jde 48 MPix širokoúhlý objektiv, 12 MPix teleobjektiv a 8 MPix periskopický snímač. Selfie kamera má 16 MPix.