Společnost Xiaomi nám tak trochu letos zamotala hlavy. V rámci své číslované řady 12 totiž vydala poměrně dost telefonů, které k číselnému označení 12 dostali i písmeno. Máme tu tedy modely Xiaomi 12X, 12S a na trh se chystají dva telefony, které mají v názvu písmeno T. A k tomu je ještě potřeba dodat, že některé z nich se prodávají jen v Číně a jiné naopak putují na globální trhy. A právě modely Xiaomi 12T a 12T Pro se nyní chystají do prodejů mimo domovskou Čínu.

V poslední době se o telefonech Xiaomi 12T a 12T Pro mluví celkem dost, takže některé z jejich parametrů už známe. Ale stále jsme čekali na to, kdy je Xiaomi představí na globálním trhu. Tipaři sice naznačovali, že telefony dorazí ještě v tomto měsíci, ale přesný termín ani oni neznali. Nyní se termín uvedení stává díky tipaři Abhishekovi Yadavovi poněkud konkrétnější. Na Twitteru totiž tvrdí, že modely 12T dorazí už v příštím týdnu. A aby toho nebylo málo, výrobce společně s nimi uvede i tablet Redmi Pad a sluchátka Redmi Buds 4 Pro. Tipař navíc sdílí i snímek telefonu Xiaomi 12T Pro a tabletu Redmi Pad.

Hlavní specifikace Xiaomi 12T a 12T Pro

Podle posledních zvěstí půjde model Xiaomi 12T na trh ve dvou paměťových konfigurací. První z nich má 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a druhá pak 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Model Pro jde na trh také ve dvou verzích, a to 8 GB/256 GB a 12 GB/256 GB. Očekávají se tři barevné varianty, jmenovitě Clear Blue, Cosmic Black a Lunar Silver.

O modelu Xiaomi 12T Pro dále víme, že jej pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Má 6,67 palcový AMOLED displej s rozlišením 2712 × 1220 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Jedním z hlavních taháků je beze sporu primární foto senzor s rozlišením 200 MPix. Mělo by jít o snímač Samsung HP1, který je spárovaný s 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix makro objektivem. Standardní Xiaomi 12T má stejný displej jako Pro verze. Dále pak procesor Dimensity 8100 a trojitý hlavní fotoaparát s primárním 108 MPix snímačem.