Společnost Xiaomi představila loni na čínském trhu první telefon z produktové řady Civi. Tento model volně navázal na celkem populární sérii CC, která byla ve své době zaměřená především na selfie fotoaparát a štíhlý a atraktivní design. Přesně tyto vlastnosti mají i telefony Civi a také letošní model Civi 1S. Ovšem v přípravách je další kus, který má obchodní název Xiaomi Civi 2, atraktivní design a parametry střední třídy.

Co o telefonu Xiaomi Civi 2 tvrdí tipaři

Oba modely Civi mají na trhu celkem slušný úspěch. A to hlavně mezi ženami, které si zamilovaly jejich štíhlý design, nízkou váhu a jemné pastelové barvy. Proto je jasné, že Xiaomi připraví i další model s podobnými atributy. Kromě toho můžeme čekat i několik vylepšení, alespoň to avizují stránky Xiaomiui.

Tím první a asi nejzásadnějším je použití zbrusu nového procesoru Snapdragon 7 Gen1. Ten je ušitý přesně na míru telefonům střední třídy. Dále se dozvídáme, že aktualizace na MIUI 13 postavené na systému Android 12 je pro tento telefon připravená, takže mu údajně nic nebrání, aby jej výrobce představil ještě v tomto měsíci.

Model Xiaomi Civi 2 má interní označení “Ziyi” a jistě dobrou zprávou je i to, že se dostane nejen na čínský trh, ale také na globální trh. Mimo domovskou Čínu ale poputuje s jiným obchodním názvem. Tipaři odhadují, že na globálních trzích se bude prodávat buď jako Xiaomi 12 Lite 5G NE a nebo jako Xiaomi 13 Lite.

A jaké parametry by mohl telefon Xiaomi Civi 2 dostat? Kromě již zmíněného procesoru Snapdragon 7 Gen1 je to i 6,55 palcový AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí. Baterie se zatím neznámou kapacitou podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Hlavní fotoaparát je prý trojitý a neměl by zde chybět režim Vlog.