Každý z etablovaných výrobců chytrých telefonů má svůj režim v jakém vydává své vlajkové telefony. Ne jinak je na tom i společnost OnePlus. Zpravidla představovali svou první vlajkovou loď na přelomu prvního a druhého kvartálu. Ovšem s letošním modelem OnePlus 10 Pro došlo ke změně. Na čínském trhu byl telefon představený na samotném začátku roku a na globální trhy se dostal o zhruba dva měsíce později. Tato změna plánu byla zřejmě reakcí na strategii konkurentů. A zdá se, že i v příštím roce se tohoto nového režimu bude OnePlus držet i v případě uvedení modelu OnePlus 11 Pro.

Někteří tipaři dokonce spekulují o tom, že OnePlus 11 Pro dorazí ještě dřív, a to na konci letošního roku. Ale do prodejů nejspíš půjde až na začátku roku příštího. Jedno je ale jisté. Práce na tomto stroji jsou již v běhu a také je jisté, že telefon dostane ještě neuvedený procesor Snapdragon 8 Gen2. A i jeho představení prý proběhne poněkud dřív. Na dřívější příchod telefonu se už připravují také tipaři a možná i proto se na stránkách SmartPrix objevily první exkluzivní rendery modelu OnePlus 11 Pro.

Jak by mohl vypadat OnePlus 11 Pro

Renderované snímky nenechají nikoho na pochybách, že stejně jako letos u modelu 10 Pro, může dojít i u modelu OnePlus 11 Pro ke změně vzhledu modulu hlavního fotoaparátu. Velký čtvercový modul se mění na ještě větší a navíc i kruhový. I když jakýsi náznak původního čtverce tu je. V modulu jsou tři snímače a LED blesk. Dále tu vidíme i nápis Hasselblad, což naznačuje, že i chystaný telefon bude mít optiku této švédské firmy. Ve středu zadního panelu je logo společnosti.

Pro ty, kterým u modelu 10R a 10T chybělo posuvné tlačítko Alert Slider je tu dobrá zpráva. Podle renderů se posuvník na OnePlus 11 Pro vrátí. Když se podíváme na čelní panel vidíme, že displej je zakřivený. „Díra“ pro přední kameru leží v levém horním rohu obrazovky, která je s nejvyšší pravděpodobností typu AMOLED. Tolik tedy k designu. Parametry by v této chvíli bylo velmi předčasné odhadovat, takže tyto spekulace si necháme v zásobě na pozdější dobu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.