Společnost Oppo nedávno představila na evropském trhu celkem dlouho očekávané telefony řady Reno 8. A došlo také na uvedení globální verze nadstavby ColorOS 13. Tím ale pro letošní rok nekončí, právě naopak. Na svých oficiálních indických stránkách totiž už nyní avizují, že připravují i sérii Oppo F21s Pro, která naváže na modely F21 Pro. Ty debutovaly na indickém trhu letos na jaře. Nové modely Oppo představí už 15. září/septembra.

Co zatím o telefonech řady Oppo F21s Pro víme

Výrobce výslovně na svých stránkách neuvádí kolik telefonů řada Oppo F21s Pro obnáší. Ale z upoutávky a krátkého promo videa je patrné, že půjde o dva modely, jmenovitě F21s Pro a F21s Pro 5G. Výrobce dále avizuje, že telefon s podporou 4G jako světově první dostane segmentovaný objektiv Microlens.

Podobně jako u modelu F21 Pro je kolem tohoto “mikroskopického” senzoru “Orbit Light”, tedy okruží s LED světlem pro rovnoměrné osvětlení při focení. Toto světlo zároveň slouží například jako notifikace pro příchozí hovory. Primární snímač má rozlišení 64 MPix a mikroskopický objektiv dostal 2 MPix čočku, která dokáže zvětšit focený objekt až třicetkrát. Třetí snímač má také 2 MPix a poslouží pro zachycení hloubky ostrosti.

Model Oppo F21s Pro půjde na trh v barvách Dawnlight Gold a Starlight Black. Telefon má také design Oppo Glow a zadní panel pokrytý speciálním sklem, které je odolné vůči vodě a poškrábání. Tipaři navíc upozorňují i na baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Vzhledem k tomu, že do představovačky zbývají jen tři dny očekáváme, že další specifikace výrobce v těchto dnech zveřejní na svých stránkách.