K brzkému nedělnímu odpoledni už hezky dlouhou dobu patří i naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny. Ta dnešní má pořadové číslo 345, a to znamená jediné. Během několika roků jsme vám už nabídli celkem 1035 tipů na levné a praktické čínské gadgety.

Dnes naši sbírku vychytávek opět rozšíříme o další tři nové tipy. Na rozdíl od minulého dílu se ale dnes zaměříme na produkty, které se hodí jak k domácím počítačům, tak samozřejmě i do kanceláří.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Elektrické ořezávátko

Přípravu do školy nelze zanedbávat. Je třeba přichystat penál a pěkně naostřit tužky nebo pastelky. S elektrickým ořezávátkem do jde rychle a jednoduše. Ořezávátko má tři módy ořezávání a tužkám nebo pastelkám bleskurychle vytvoří velmi ostrý, středně ostrý nebo tupý hrot. Můžeme tu ořezávat tužky s průměrem od 6 do 12 mm. Ořezávátko pohání 2000 mAh baterie, která se nabíjí přes USB kabel. Cena ve slevě na Aliexpress začíná na 18,36 dolaru.

Bezdrátová elektrická prachovka

Kdo se už někdy pokoušel vyčisti počítač nebo klávesnici ví, že ideálním pomocníkem pro tyto situace je elektrická ofukovací pistole. V podstatě funguje jako fén a díky úzké hubici se dostane i do těžko přístupných míst. Jsou tu tři pracovní režimy s různým tlakem vzduchu. Proto se tato ofukovací pistole hodí také pro nafouknutí matrací nebo dětských bazénů a poslouží tedy i jako hustilka. V balení najdeme i čtyři typy trysek pro různé způsoby čištění nebo nafukování. Cena ve slevě začíná na 32,98 dolaru.

Velká podložka pod klávesnici a myš

Poslední dnešní tip je také praktický a hodí se jak k domácímu počítači, tak i k tomu kancelářskému. Jde o velkou podložku pod klávesnici i myš, která je vodě odolná a snadno omyvatelná. Má jemnou texturu a proto je také příjemná na dotek. V nabídce se slevou ji najdeme v několika velikostech a barvách a její cena začíná na 5,20 dolaru.