Společnost OnePlus nám na začátku minulého měsíce představila telefon OnePlus 10T na globálních trzích. Stejný model s obchodním názvem OnePlus Ace se o něco málo později dostal také do Číny. Oba telefony pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, takže jde o jasné vlajkové stroje. Už před jejich vydáním tipaři odhadovali, že jde o druhý a letos i poslední prémiový telefon této značky. Připomeňme, že tím první byl model OnePlus 10 Pro s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Ten se letos na jaře dostal po čínské premiéře i na globální trh. Ovšem zdá se, že se už nyní chystá telefon OnePlus s ještě neuvedeným vlajkovým čipsetem společnosti Qualcomm.

Kdy dorazí telefon OnePlus se Snapdragonem 8 Gen2?

Než odpovíme na otázku, kdy telefon OnePlus s chystaným Snapdragonem 8 Gen2 dorazí, podíváme se na to, kdy dojde na uvedení zmiňovaného procesoru. Společnost Qualcomm zpravidla nový vlajkový čipset uvádí na svém pravidelném Snapdragon summitu. Ten se letos bude konat o něco dřív, konkrétně v polovině listopadu/novembra. Je jasné, že ještě před tím se snad všichni etablovaní výrobci budou snažit nový čipset získat a co nejdříve po jeho představení poslat na trh svůj první vlajkový model s tímto procesorem.

Hlavními adepty na prvenství jsou společnosti Xiaomi a Motorola, které loni svedly lítý boj. A jak víme, loni to vyhrála Motorola. Tipaři ale odhadují, že letos si vavříny odnese Xiaomi, protože chce své telefony série Xiaomi 13 představit hned po vydání čipsetu Snapdragon 8 Gen2, což znamená ještě v listopadu. Ovšem nám dobře známý tipař Digital Chat Station na čínské síti naznačuje, že také vlajkový telefon OnePlus dorazí dřív.

Sice neuvádí, jaký obchodní název chystaný telefon dostane, ale jednoznačně zmiňuje, že jej pohání čipset SM8550, tedy Snapdragon 8 Gen2. A naznačuje, že se nového stroje ze stáje OnePlus dočkáme do konce letošního roku. Pravděpodobně má tedy na mysli prosinec/december. A pokud se neplete, tak předchozí zvěsti o tom, že model OnePlus 10T je poslední vlajkovou lodí pro letošní rok, jsou mylné. Jenže uvedení na samotném konci roku může znamenat, že se telefon dostane do prodeje až na začátku roku příštího.