Značka Realme nás s důraznou intenzitou zásobuje chytrými telefony, nositelnostmi a dalšími produkty. Nezapomíná ale ani na svou nadstavbu Realme UI, kterou pravidelně aktualizuje. Vlajkové stroje a letos vydané telefony značky běží na uživatelském rozhraní ve verzi Realme UI 3.0. Ovšem podobně jako společnosti OnePlus, Samsung, Xiaomi nebo Oppo i Realme hlásí, že má připravenou nadstavbu Realme UI 4.0 postavenou na operačním systému Android 13.

Značka Realme potvrdila, že má nadstavbu Realme UI 4.0 připravenou pro první várku svých telefonů. K tomu navíc zveřejnila na čínské síti i seznam jednotlivých modelů a přibližné termíny, kdy dojde na nasazení aktualizací. Prvním z nich, který už v minulém měsíci dostal aktualizaci na verzi Realme UI 4.0 je vlajkový telefon Realme GT 2 Pro. Další vybrané telefony budou postupně aktualizovány do konce letošního roku.

Seznam telefonů, které dostanou Realme UI 4.0

Pokud jste majiteli některého z telefonů značky Realme a těšíte se na novou verzi nadstavby postavenou na systému Android 13, podívejte se, zda a kdy váš telefon Realme UI 4.0 dostane. Je ovšem potřeba dodat, že následující harmonogram aktualizací je připravený pro telefony na čínském trhu. Pro globální verze telefonů Realme může být mírně opožděný. A nyní už slibovaný seznam telefonů a jejich aktualizování:

  • Srpen 2022 – Realme GT 2 Pro
  • Září 2022 – Realme GT 2, Realme GT Neo 3 150W, GT Neo 3, GT Neo 3 Naruto Limited Edition
  • Říjen 2022 – Realme GT 2 Master Discovery Edition, Q5 Carnival Edition, Q5 Pro, Q5, GT Master Explorer Edition
  • Listopad 2022 – Realme GT 5G
  • Prosinec 2022 – Realme GT Neo 2, GT Neo 2 Dragon Ball Custom Edition, GT Neo Flash Edition, GT Neo

Seznam ale v této chvíli není finální a zástupci značky přislíbili, že už brzy zveřejní další seznam telefonů a také harmonogram jejich aktualizací. Brzy také oznámí plán aktualizací pro příští rok.