V segmentu herních telefonů se pro nás chystá další kousek. Postará se o něj společnost Asus, která je dlouholetým průkopníkem v tomto oboru a asi všichni znají jejich herní stroje z produktové řady ROG. Dva telefony z této série, jmenovitě ROG Phone 6 a ROG Phone 6 Pro, na svém kontě letos už mají a za nedlouho k nim přibude i model Asus ROG Phone 6D Ultimate.

Co zatím o telefonu Asus ROG Phone 6D Ultimate víme

Na samém konci minulého měsíce společnost Asus avizovala, že chystá nový herní telefon, který hodlá představit na globálních trzích. Naznačili, že telefon uvedou už brzy. Před několika dny také potvrdili, že prezentace proběhne 19. září/septembra paralelně v New Yorku, Berlíně a Tchaj-peji. A k tomu ještě výrobce dodal, že na rozdíl o předchůdců z řady ROG Phone 6, nový telefon pohání procesor Dimensity 9000 Plus. Což je jistě zajímavá změna. Dodejme, předchozí modely pohání čipset Snapdragon 8+ Gen1.

O dalších specifikacích nás informují tipaři a jak herní telefon Asus ROG Phone 6D Ultimate vypadá zas naznačil certifikační výpis Tenaa. První informací, kterou tipaři zveřejnili je to, že kromě modelu Ultimate se zřejmě dočkáme i standardní verze ROG Phone 6D. Oba modely prý mají 6,78 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 165 Hz. Kromě toho tipaři avizují i baterii s kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Neměl by prý chybět ani primární foto snímač Sony IMX766 s rozlišením 50 MPix. A hovoří se i o vylepšeném systému chlazení. Výrobce ovšem zatím kromě procesoru nic z toho nepotvrdil.

Co se designu týče, fotky zveřejněné na Tenaa jasně ukazují, že i model Asus ROG Phone 6D Ultimate si uchová svůj herní vzhled. Ten je výrazně podobný tomu, který má i model ROG Phone 6 Pro. Modul hlavního fotoaparátu je opět uložený horizontálně a má tvar obdélníku se zkosenými spodními rohy. Zdá se, že u chystaného modelu najdeme na zadním panelu opět malý sekundární displej. Nad ním, těsně pod protější hranou, je patrně malý modul chlazení AeroActive Cooler, ale to je opravdu jen velká spekulace. Každopádně počítáme s tím, že výrobce nás už brzy začne zásobovat bližšími podrobnostmi o tomto novém herním stroji.