Hodinky značky Amazfit patří mezi jedny z nejprodávanějších, a to i na českém trhu. Jde především o chronometry z produktových řad GTR a GTS, které výrobce inovuje každým rokem a proto jsme letos po loňských modelech GTR 3 a GTS 3netrpělivě vyhlíželi letošní modely Amazfit GTR 4 a GTS 4. Ty společnost Huami celkem v tichosti představila, takže se pojďme podívat na to, co nová generace populárních nositelností nabízí.

Design a parametry hodinek Amazfit GTR 4 a GTS 4

Hodinky Amazfit GTR 4 a GTS 4 mají samozřejmě některé funkce společné, ale rozdílů mezi nimi je poměrně dost. Ať už jde o design, rozměry, hmotnost, displeje nebo baterie. Začněme tedy modelem GTR 4, který má kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,43 palce a rozlišením 466 × 466 pixelů. Obrazovka má jemnost 326 ppi a chrání ji tvrzené sklo s povrchovou úpravou proti ulpívání otisků prstů. Výrobce přidal i antireflexní lunetu a podporu AOD. K dispozici je více než 200 ciferníků.

Model GTS 4 má obdélníkový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,75 palce, rozlišením 450 × 390 pixelů a jemností 341 ppi. Povrchová úprava displeje a tvrzené sklo jsou stejné jako u modelu Amazfit GTR 4. I zde najdeme podporu AOD. Tento model má k dispozici více než 150 ciferníků.

V případě obou chronometrů najdeme středový rám vyrobený z hliníkové slitiny a spodní část z lesklého polykarbonátu. Model Amazfit GTR 4 váží 34 gramy při rozměrech 46 × 46 × 10,6 mm a model GTS 4 je o něco menší a lehčí. Jeho konkrétní rozměry jsou 42,7 × 36,5 × 6,9 mm s hmotností 27 gramů. Tyto rozdíly jsou dané především velikostí baterie, kdy první z chronometrů má akumulátor s kapacitou 475 mAh a druhý pak má baterii s kapacitou 300 mAh. Výrobce u prvních hodinek slibuje výdrž až 14 dní při běžném používání, model GTS 4 má při stejném používání výdrž osm dní. Výdrž ale klesá při intenzivním používání na sedm, případně čtyři dny. A při permanentně zapnuté GPS spadne výdrž u modelu GTR 4 na 25 hodin a u GTS 4 na 16 hodin. Oba modely se ale na 100 % nabijí jen za dvě hodiny.

Další funkce

A jak jsou na tom oba modely hodinek s funkcemi? Ty jsou v podstatě shodné. Amazfit GTR 4 i GTS 4 běží na operačním systému Zepp OS 2.0 a mají klasické zdravotní a sportovní funkce. Těmi jsou monitoringy tepové frekvence, spánku, okysličení krve, stresu a menstruačního cyklu. Najdeme tu i více než 150 sportovních režimů, včetně plavání. To znamená, že hodinky mají také odolnost do 5ATM. Dokáží zároveň automaticky detekovat osm sportovních aktivit a zajímavou funkcí je i detekce pádu.

Amazfit GTR 4

Hodinky podporují i offline úložiště hudby, offline hlasového asistenta a nebo i telefonování přes Bluetooth. Konektivitu tedy zastupuje Bluetooth 5.0, BLE a WLAN 2,4 GHz. Dodejme i to, že jsou kompatibilní se systémem Android 7.0 a vyšším a iOS 12.0 a vyšším. A jak jsou na tom chronometry s cenou? Jak model Amazfit GTR 4, tak i model GTS 4 přijde na 199,99 dolarů a už nyní se prodávají na stránkách výrobce v USA. V Evropě se hodinky začnou prodávat nejdříve v Německu za cenu 199,99 euro. Pak se dostanou na český trh.