Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila čtyři nová zařízení a novou službu pronájmu svých produktů s názvem Circular. Hlavní novinka Nokia X30 5G je dosud nejekologičtější telefon Nokia. Ten je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku a 65% recyklovaného plastu. Nové ekologicky udržitelné balení, pravidelné a dlouholeté aktualizace a rozšířená záruka u vyšších modelů tak jen potvrzují závazek HMD Global být ohleduplnou společností k životnímu prostředí.

Florian Seiche, CEO společnosti HMD Global, řekl:

V HMD Global už dlouho usilujeme o to, aby si lidé své telefony ponechávali déle a neměnili svá zařízení tak často jako doposud. Dalším krokem v tomto procesu je představení nové služby pronájmu našich produktů s názvem Circular. Ta odměňuje zákazníky, kteří používají jeden model po delší dobu. Neustále zvyšujeme podíl recyklovaných materiálů při výrobě nových zařízení a pokračujeme v naší snaze nabízet modely pro dlouhodobé používání s častými a pravidelnými aktualizacemi systému i zabezpečení.

Nokia X30 5G – nízká ekologická stopa a doposud ten nejlepší PureView fotoaparát

Nokia X30 5G

Nokia X30 5G se chlubí rámečkem ze 100% recyklovaného hliníku. Zadní část telefonu pak tvoří z 65 % recyklovaný plast. To z novinky dělá nejekologičtější telefon Nokia na trhu. Nezapomnělo se ani na prodejní balení, které je menší, je 100% certifikováno normou FSC a je vyrobena z 94 % z recyklovaných materiálů. Díky tomu se při dopravě znatelně omezují emise CO2 a celý proces doručení produktu zákazníkovi je mnohem ekologičtější.

Novinka nabízí výkonný a moderní procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, který bez problému utáhne náročnější hry, pokročilé aplikace nebo programy pro úpravy fotek. Nokia X30 5G taktéž přináší dosud nejpokročilejší PureView sestavu fotoaparátů s hlavním 50MP snímačem s optickou stabilizací, umělou inteligencí a vylepšeným nočním režimem. Pro pohodlné focení v omezeném prostoru poslouží 13MP ultra širokoúhlý fotoaparát se záběrem 123˚. Oba fotoaparáty jsou kryty ochranným sklíčkem Corning® Gorilla® Glass s DX+, který propouští 98 % světla. O parádní selfie za každé situace se pak stará přední snímač s rozlišením 16 MP.

Nokia X30 5G

Hlavní dominantou přední strany je prostorný FullHD+ AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 ”, 90Hz obnovovací frekvencí, technologií PureDisplay, integrovanou čtečkou otisků prstů a ochranným sklem Corning® Gorilla® Glass Victus™. Nezapomnělo se ani na zvýšenou odolnost celého telefonu. Nokia X30 5G je odolná vůči vodě a prachu dle normy IP67. O dvoudenní výdrž na jedno nabití se stará vestavěná baterie s kapacitou 4 200 mAh a podporou rychlého 33W nabíjení.

Nokia G60 5G – ekologicky udržitelný model s vysokým výkonem za dostupnou cenu

Nokia G60 5G nabídne rámeček z 60% recyklovaného plastu a zadní kryt je pak vyroben ze 100% recyklovaného plastu. Do řady G pak přináší to nejlepší z řady X. Telefon, stejně jako Nokia X30 5G, nabízí výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G a tři roky hlavních aktualizací, tři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací a tři roky záruky.

Z přední strany Nokia G60 5G zaujme svým velkým 6,58” FullHD+ displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz a 8MP selfie fotoaparátem. Na zadní straně pak dominuje trojitý hlavní fotoaparát, jehož hlavní snímač nabídne rozlišení 50 MP. Potěší také podpora umělé inteligence a pokročilý noční režim druhé generace. O přísun energie se pak postará vestavěná baterie o kapacitě 4 500 mAh a s podporou rychlého nabíjení. Ochranu telefonu proti vodě a prachu zajišťuje certifikace IP52.

Nokia T21 – spolehlivý a všestranný tablet do každé rodiny

Nový tablet Nokia T21 nabídne odolné tělo, které je vyrobené z hliníku a z 60 % recyklovaného plastu. Ani v segmentu tabletů nechybí příslib dlouhé podpory v podobě dvou let hlavních aktualizací operačního systému a tří let pravidelných bezpečnostních aktualizací. Tablet nabízí křišťálově čistý 2K displej s úhlopříčkou 10,36 ” s jasem 360 nitů, který navíc podporuje aktivní stylus. Zajímavým bonusem je možnost využít tablet také jako druhý monitor k počítači nebo notebooku. Stejně jako předchozí model Nokia T20 nabídne Nokia T21 nadprůměrnou baterii o kapacitě 8 200 mAh, která zajistí, že tablet vydrží celou cestu i na ta nejvzdálenější místa.

Nokia C31 – nový cenově dostupný model s dlouhou výdrží

Nokia C31 obohacuje cenově dostupnou řadu Nokia C prostorným 6,7” displejem s rozlišením HD+ a třídenní výdrží baterie. Zákazníci se mohou těšit na Android 12 s dlouhou podporou, trojitý zadní fotoaparát, odolnost vůči vodě a prachu dle normy IP52 a robustní konstrukci.

Circular – nová služba pro pronájem produktů

Dnes byla představena také nová služba pronájmu produktů společnosti HMD Global s názvem Circular. Ta nabízí udržitelnější a snazší způsob používání telefonů a tabletů Nokia za pravidelný měsíční poplatek. Nová služba bude motivovat zákazníky, aby si svá zařízení ponechali po delší dobu a zároveň minimalizuje negativní dopady trhu s mobilními telefony na planetu, protože telefony neskončí na skládce, ale budou recyklovány, renovovány a opět určeny k pronájmu. Pokud již k pronájmu nebudou moci posloužit, budou telefony putovat na charitativní účely. Zároveň Circular poskytne zákazníkům naprostou svobodu při výběru a změny předplatného. V případě poškození, ztráty a krádeže se HMD Global bezplatně postará o rychlou náhradu nebo výměnu.

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučené ceny a barevné varianty novinek pro náš trh budou brzy upřesněny. Služba Circular bude z počátku dostupná pouze v Německu a ve Velké Británii.