Chytré náramky společnosti Xiaomi znají asi všichni ti, kteří se alespoň trochu zajímají o mobilní technologie. Když se před lety na trhu objevil první náramek Mi Band, způsobil velký rozruch. Letos došlo na uvedení už jeho sedmé generace. A aby toho nebylo málo, Xiaomi následně představila i model Xiaomi Band 7 Pro. Sice se může zdát, že jde o vyspělejšího sourozence náramku Band 7, ale tyto dva produkty mají jen málo společného. A to především v rámci designu. Xiaomi Band 7 Pro je totiž takový kříženec mezi náramkem a hodinkami.

Samozřejmě výrobce představil náramek Band 7 Pro na čínském trhu a v této chvíli se také jen tam prodává. Ovšem jeho starší sourozenec, Band 7, se už v červnu/júni dostal i na globální trhy. Nyní to vypadá, že se na globální trhy, respektive do Evropy, chystá i model Pro. Alespoň o tom najdeme zprávu na čínské síti s tím, že tuto informaci získali od tipaře Kacpera Skrzypka. Ten tvrdí, že náramek má mezinárodní název Xiaomi Smart Band 7 Pro a je schváleno i jeho uvedení na evropském trhu. To tedy znamená, že má za sebou všechny potřebné certifikace a jeho uvedení je tímto na dohled.

Specifikace Xiaomi Band 7 Pro

Evropská verze náramku má kódové označení M2141B1 a v tuto chvíli není jasné, zda dostane stejné specifikace jako čínská verze. Ovšem když vyjdeme z toho, že náramek Xiaomi Smart Band 6 se v Evropě prodává s podporou NFC a asistenta Amazon Alexa, můžeme se domnívat, že stejný osud potká i náramek Band 7 Pro.

Pro verze náramku se na čínském trhu standardně prodává s NFC a hlasovým ovládáním a evropská verze tyto funkce s nejvyšší pravděpodobností dostane také. Nezbývá než doufat, protože bez nich je model Pro vlastně jen náramkem Band 7 s velkým 1,64 palcovým displejem s podporou Always On Display. A samozřejmě s jiným designem. Takže počkejme, až se k náramku a jeho uvedení v Evropě vyjádří samotný výrobce.