Už za tři dny dojde na globální představovačku dvou telefonů ze série Poco M5. Samozřejmě společně s oznámením prezentace se k nám dostaly také informace o některých parametrech telefonů, které ale byly velmi kusé. Proto zamíříme na stránky 91Mobiles, na kterých najdeme nejen renderovné obrázky modelů Poco M5 a M5s, ale také jejich evropské ceny a hlavní specifikace. Pojďme tedy na to.

Co víme o telefonech Poco M5 a M5s

Z renderovných snímků plyne, že model Poco M5 půjde na trh v barvě žluté, černé a zelenošedé. Poco M5s se bude prodávat v barvě černé, modré a bílé. Co se designu týče, tak první z telefonů má kolem displeje mírně širší rámečky a také brada není zrovna úzká. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Zadnímu panelu dominuje velký modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači, který se táhne horizontálně přes celou šířku zad.

Naopak model M5s vypadá úplně jinak, než jeho bratr Poco M5. Design je modernější s celkem úzkými rámečky kolem displeje a brada je také užší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Modul hlavního fotoaparátu má čtvercový základ, na kterém leží lesklý obdélník se třemi senzory. Hlavní kamera tak trochu připomíná fotoaparát telefonů řady Redmi Note.

Výrobce potvrdil, že model Poco M5 pohání procesor z dílen společnosti MediaTek a konkrétně jde o čipset Helio G99. Podpora 5G sítí se tedy nekoná. S čipsetem do páru jde 4/6 GB operační paměti a 64/128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Dále můžeme čekat 6,58 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+. V případě modelu M5s tipaři odhadují, že jde o přeznačený telefon Redmi Note 10S. A nyní ještě přidáme evropské ceny. Poco M5 ve verzi se 4 GB/64 GB přijde na 189 euro (4629 Kč) a verze se 4 GB/128 GB prý stojí 209 euro (5118 Kč). Model Poco M5s ve verzi se 4 GB/64 GB má cenu 229 euro (5608 Kč) a verze se 4 GB/128 GB údajně stojí 249 euro (6098 Kč).