Být, či nebýt? Tato věta není jen známou hamletovskou otázkou, ale klidně by se hodila i k otázce kolem nabíječek. Tedy k té, zda je najdeme přibalené k právě zakoupeným telefonům a nebo ne. Víme, že někteří výrobci pod rouškou ekologických opatření už nabíječky ke svým produktům nedávají. Velkým hráčem v tomto trendu je společnost Apple, která už dva roky dodává svá zařízení bez nabíjecích adaptérů a sluchátek. I když si z Applu kvůli tomu někteří další výrobci utahovali, v poměrně krátké době také naskočili na “zelenou vlnu” a nabíječky v balení zrušili. Takže i k některým produktům společností Samsung a Xiaomi si musíme nabíječku dokoupit. Nu a podle posledních informací se také Oppo chystá u některý vybraných zařízení nabíječky z balení odstranit.

Kdy Oppo zruší nabíječky?

Na stránkách Android Police se dočteme, že v rámci představovačky evropské řady Oppo Reno 8 proběhla také diskuze se zástupci společnosti. Na ní prezident Oppo pro mezinárodní prodej a služby, pan Billy Zhang, nastínil jaké mají plány do budoucna. Kromě jiného zmínil, že během příštího roku zruší u některých produktů nabíječky v prodejním balení. Těch produktů bude více, ale o jaké konkrétně půjde už Zhang neuvedl.

Jedním dechem ale dodal, že Oppo je velmi úspěšné ve vývoji rychlého nabíjení SuperVOOC. Tvrdil, že spotřebitelé mají někdy potíže s pořízením nabíječek SuperVOOC, takže je musí v balení ponechat. Ovšem v souvislosti s rozšiřováním obchodních transakcí se snaží nabíjecí adaptéry z balení vyjmout a dát je volně do prodeje. Díky tomu si uživatelé mohou nabíječky bez problémů koupit a používat je, i když si pořídí nový telefon značky Oppo.

Zhang dále naznačil, že balení bez nabíječek zřejmě omezí jen pro některé trhy. Ale ani v tomto případě neuvedl, o které konkrétní trhy jde. Neuvedl ani důvod proč od adaptérů v balení ustupují. Je ale pravděpodobné, že důvodem je snížení elektronického odpadu. Tedy přesně to, co uvádějí i další výrobci, kteří svá zařízení prodávají bez nabíječek. A jestliže Oppo zruší nabíječky, patrně se dočkáme stejného kroku i u společnosti OnePlus a dalších firem sdružených v korporátu BBK Electronics.