Letos na jaře došlo na čínském trhu k uvedení telefonů řady Oppo Reno 8. Šlo celkem o tři modely a dva z nich, jmenovitě Reno 8 a Reno 8 Pro, v červenci/júli putovaly na indický trh. Už v té době se ale spekulovalo o tom, že je Oppo později pošle i do Evropy. Otázka ale zněla, kdy se tak stane. A tato chvíle je tu. Oba modely se právě začínají v Evropě prodávat. Protože nejde o nové telefony, v rychlosti si projdeme jejich hlavní specifikace a také evropské ceny.

Shrnutí specifikací modelů Oppo Reno 8 a Reno 8 Pro

V rámci designu se nic nemění. Vzhled Oppo Reno 8 a Reno 8 Pro je stejný jako v Číně i Indii. A téměř stejné jsou i specifikace. Standardní model pohání procesor Dimensity 1300. Pro verze dostala do vínku čipset Dimensity 8100 Max. Tady vidíme malou změnu, protože na čínském trhu má tento procesor model Reno 8 Pro Plus.

Oba telefony mají stejný AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a 120 Hz. U prvního modelu je úhlopříčka obrazovky 6,4 palce, ve druhém případě je to 6,7 palce. Rozlišení je v obou případech FullHD+ a do displeje je integrovaný i snímač otisků.

Ve foto výbavě modelu Oppo Reno 8 i Reno 8 Pro najdeme trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX766 s velikostí 1/1,56 palce a podporou PDAF. Oba telefony také mají pření 32 MPix kameru. Model Reno 8 Pro se navíc chlubí i NPU čipem MariSilicon X pro lepší výkon fotoaparátů. Baterie má v obou případech kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 12.

A v závěru se ještě podívejme na evropské ceny. Oppo Reno 8 jde v Evropě na trh s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Cena je nastavená na 599,90 euro, což je zhruba 14727 Kč. Oppo Reno 8 Pro se v Evropě prodává se stejnou paměťovou konfigurací za 799,90 euro, tedy přibližně 19636 Kč. Oba telefony jsou už nyní v prodeji například na francouzském webu společnosti Oppo.