Společnost Huawei chystá na 6. září/septembra v Číně představovačku, na které uvede telefony řady Huawei Mate 50. Pro čínské fanoušky společnosti jistě velká událost. Pro nás, globální příznivce společnosti, už méně. Telefony totiž opět nepodporují 5G sítě a služby Google. Tipaři očekávají uvedení celkem čtyř modelů, kdy ne všechny prý musí spadat do série Mate 50. Jde sice o spekulace, ale možná nás Huawei překvapí. Certifikací Tenaa totiž prošel skládací véčkový telefon, který nápadně připomíná loňský model P50 Pocket.

Tenaa ukazuje design skládacího telefonu Huawei

Loňský véčkový model Huawei P50 Pocket zaujal svým opravdu povedeným designem, a to hlavně u luxusní zlaté varianty. Tu navrhla známá haute couture designérka Iris Van Herpen a je na první pohled jasné, že je určena ženám. Ovšem ani tento skládací kousek nepodporuje 5G a služby Google. Na čínském trhu měl i přesto úspěch, takže není divu, že výrobce chce v trendu véčkových telefonů pokračovat.

Možná i proto se na stránkách čínského certifikačního úřadu Tenaa objevily snímky skládacího véčkového telefonu Huawei s kódovým označením BAL-AL80. Specifikace ale v tuto chvíli ve výpisu nejsou k dispozici a certifikátoři je zřejmě doplní už brzy. Přesto můžeme zjistit, že kapacita baterie dosáhla na 4260 mAh. Je tedy poměrně velká na véčkový telefon a připomeňme, že loňský Pocket měl akumulátor o 260 mAh menší.

Snímky ukazují, že zadní panel telefonu je dvoubarevný a v levém horním rohu je kruhový modul hlavního fotoaparátu. Leží v něm tři snímače a LED blesk. Tento design hlavní kamery je v podstatě totožný jako u loňského véčka. Opět připomeneme, že i počet senzorů je stejný jako loni, kdy hlavní kamera obsahovala 40 MPix primární snímač, 13 MPix širokoúhlý objektiv a speciální 32 MPix Ultra Spectrum senzor. Každopádně počkejme, až certifikátoři do výpisu doplní i specifikace tohoto telefonu, které jistě budou zajímavé. A proto je škoda, že na globálních trzích tento Huawei stroj neohrozí velkého konkurenta Samsung Galaxy Z Flip 4. Absence 5G a služeb Google je poměrně velkým handicapem.