První chytré hodinky společnosti Google je to, o čem se na síti mluví už hezky dlouho a stejně tak dlouho čekáme na jejich představení. Letos Google překvapil a na své jarní vývojářské konferenci slíbil, že hodinky Google Pixel Watch jsou už v podstatě připravené a na jejich uvedení dojde na podzim. Vypadá to tedy, že se jich dočkáme společně s telefony řady Pixel 7.

O chystaných hodinkách Google Pixel Watch toho ale výrobce zatím moc neprozradil, takže se musíme spolehnout jen na to, co tvrdí tipaři. Díky nim jsme viděli reálné fotky hodinek, které prý někdo „čistě náhodou“ zapomněl v restauraci. Těžko sice věřit takové náhodě, ale tělo hodinek opravdu vypadá tak, jak naznačují i renderované obrázky.

Jaká bude cena Google Pixel Watch?

Víme také to, že hodinky běží na operačním systému WearOS 4. Ovšem tipaři se shodují na tom, že hardware bude poněkud postarší. Spekuluje se o procesoru Exynos 9110 a baterii s kapacitou 300 mAh. Google Pixel Watch prý díky této kombinaci vydrží na jedno nabití jen jeden jediný den. Dále prý nemáme počítat ani s rychlým nabíjením. Ale kdo ví, možná nás výrobce překvapí nějakými super funkcemi a vychytaným softwarem.

A jistě bude důležitá i cena, se kterou půjdou hodinky na trh. A ta podle prvotních odhadů taky zrovna nepotěší. Tedy ve srovnání se specifikacemi, které zatím naznačují tipaři. Na stránkách 9to5Google se dočteme, že hodinky půjdou na americký trh ve verzi s Bluetooth a Wi-Fi a ve verzi s LTE. Verze s LTE prý ve Spojených státech přijde na 399 dolarů. Když tuto cenu porovnáme s cenou hodinek Samsung Galaxy Watch 5 s LTE, které v Americe stojí 329 dolarů, tak jasně vidíme, že Google trochu přestřelil. Ovšem v této chvíli jde jen o odhady ceny, takže je možné, že ve finále bude jiná. A jen doufejme, že nižší.