Společnost Asus se se svými herními telefony ROG stala průkopníkem v tomto segmentu. A od vydání prvního herního stroje nás novými telefony ROG zásobuje každým rokem. Na začátku letošních prázdnin vydala dva modely řady ROG Phone 6. Telefony se staly prvními herními stroji s certifikací IPX4 a oba pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Ovšem v souvislosti s touto sérií ještě Asus neřekl své poslední slovo. Připravuje totiž model Asus ROG Phone 6D Ultimate.

Asus ROG Phone 6D Ultimate bude vydán globálně

Chystaný telefon Asus ROG Phone 6D Ultimate si také, jako jeho starší bratři, urve jedno prvenství. Stane se prvním herním telefonem, který pohání procesor Dimensity 9000 Plus. Je to jistě zajímavý krok, protože čipset Dimensity 9000 Plus byl představen teprve nedávno, jako odpověď společnosti MediaTek na Snapdragon 8+ Gen1. A protože Asus potvrdil, že se nový herní ROH dostane i na globální trhy, bude to určitě dobrá globální prezentace i pro společnost MediaTek. Série Dimensity 9000 se totiž v podstatě prodává jen na asijském trhu.

A když už se bavíme o globální představovačce telefonu ROG Phone 6D Ultimate dodejme, že výrobce na Twitteru oznámil, že proběhne 19. září/septembra paralelně v New Yorku, Berlíně a Tchaj-peji.

A jak na tom je chystaný herní stroj s dalšími parametry? Zatím toho moc nevíme, protože výrobce kromě procesoru Dimensity 9000 Plus zatím nic dalšího nepotvrdil. Můžeme ale nahlédnout do testovacího výpisu Antutu, kde chystaný ROG získal 1146594 bodů, což je zhruba o necelá 3 % víc než nasbíral model ROG Phone 6 Pro se Snapdragonem 8+ Gen1. Dále díky certifikaci 3C zjistíme, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Tipaři v této chvíli odhadují, že další specifikace mohou být stejné jako u původních telefonů série ROG Phone 6.