Společnost Samsung letos v únoru/februári představila svou vlajkovou řadu Galaxy S22. Telefony jsou tedy už delší dobu na trhu a proto je čas pomýšlet na jejich nástupce. Samozřejmě mluvíme o sérii Galaxy S23 a právě na tyto stroje se už nyní zaměřili i tipaři. Poukazují především na nejvyšší model Galaxy S23 Ultra a jeho foto výbavu. Ta sice dostane rámcové vylepšení v podobě 200 MPix primárního senzoru hlavního fotoaparátu, ale zdá se, že další větší změny čekat nemůžeme. Snad jedinou další větší změnou bude procesor Snapdragon 8 Gen2. A podobně na tom prý budou i modely Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus.

Jak na tom budou telefony Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus?

Zatím to podle tipařů vypadá, že Samsung neplánuje nějaká zásadní vylepšení u chystané řady Galaxy S23. Alespoň to na Twitteru tvrdí známý tipař Ice Universe. Zaměřil se především na standardní model Samsung Galaxy S23 a na jeho sourozence Galaxy S23 Plus. Pokud bychom jeho odhady měli jednoduše shrnout, dojde jen na výměnu procesoru. To tedy znamená, že telefony místo stávajícího Snapdragonu 8 Gen1 dostanou novinkový čipset Snapdragon 8 Gen2.

Tipař dále dodává, že telefony Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus mají stejný design jako modely S22 a dokonce mají stejný i středový rám. Mají také stejný displej, stejný fotoaparát a stejný snímač otisků prstů. Prý i baterie jsou podle prvotních odhadů stejné. Těžko nyní říci, zda je to pravda a jak na to budou reagovat potenciální kupci.

Jestliže výrobce bude v podstatě kopírovat specifikace letošních vlajek, můžeme čekat u modelu Galaxy S23 6,1 palcový Dynamic AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. V případě Galaxy S23 Plus to bude stejný, jen 6,6 palcový displej. V obou případech obrazovky chrání sklo Gorilla Glass Victus+. Standardní model má baterii s kapacitou 3700 mAh a podporou 25 W nabíjení, model Plus má 4500 mAh akumulátor s 45 W nabíjením. Ve foto výbavě obou telefonů najdeme trojitý hlavní fotoaparát s 50 MPix, 12 MPix a 10 MPix snímači a přední 10 MPix kameru.