Také na začátku příštího měsíce na nás čeká několik představovaček. Z těch prezentací, které asi urvou největší pozornost, je globální akce společnosti Motorola a uvedení tří zajímavých telefonů. Ta proběhne 8. září/septembra. Ale ještě před tím nás čeká představovačka značky Poco, která bude také globální. Víme, že Poco připravuje telefon Poco M5 s procesorem Helio G99 a upoutávka, která visí na twitterovém účtu POCO Global, potvrdila, že společně s tímto telefonem výrobce představí i model Poco M5s.

A kdy tedy dojde na uvedení telefonů Poco M5 a M5s? Podle upoutávky vše proběhne už 5. září ve 20 hodin (GMT+8), což je 14:00 našeho času. Celá prezentace bude streamovaná na sociálních sítí Poco, tedy na Facebooku, Twitteru a YouTube. Protože termín prezentace je už na dohled, pojďme se podívat co zatím o obou telefonech víme.

Odhadované specifikace Poco M5

Hlavní a potvrzenou informací u telefonu Poco M5 je použití procesoru Helio G99. Tento čipset nepodporuje 5G sítě a je postavený na 6nm výrobní technologii. Má dvě jádra Cortex-A76 s taktem 2,2 GHz, šest jader Cortex-A55 s taktem 2,0 GHz a GPU Mali-G57. Dále můžeme čekat 6,58 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+. K procesoru výrobce přidal 4/6 GB operační paměti a 64 GB, případně 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Snímač otisků najdeme na hraně telefonu a neměla by chybět ani podpora dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Operačním systémem je Android 12. Očekávaná cena se pohybuje kolem 188 dolarů.

Odhadované specifikace Poco M5s

V případě modelu M5s tipaři odhadují jen opravdu pár specifikací. Na trh prý půjdou paměťové konfigurace se 4 GB/64 GB, 4 GB/128 GB a 6 GB/128 GB. To je v podstatě stejné jako u modelu M5. Dále zmiňují, že se tento model bude prodávat v barvě šedé, modré a bílé. Další parametry modelu Poco M5s jsou zatím v utajení.