Není to tak dávno, co se na čínském trhu začaly prodávat telefony řady Xiaomi 12S. Na jejich prezentační akci došlo kromě standardního modelu a modelu Pro také na uvedení telefonu 12S Ultra. Jde vlastně o dlouho avizovaný, lehce přejmenovaný, model Xiaomi 12 Ultra, který se ale nedostane na globální trhy. Je připravený exkluzivně pro Čínu, což je jistě škoda. Ovšem už z dřívějška víme, že si Xiaomi některé prémiové stroje nechává jen pro své tuzemské fanoušky. To by se ale mohlo změnit s příchodem modelu Xiaomi 13 Ultra.

Xiaomi 13 Ultra bude dostupný po celém světě

To, že příští model Ultra vyjde globálně není jen takové plácání do větru. Na svém twitterovém účtu to fanouškům Xiaomi sdělil samotný CEO společnosti, pan Lei Jun. Nemluví sice konkrétně o telefonu Xiaomi 13 Ultra, ale o další iteraci modelu Ultra. Každopádně je jisté, že tento telefon bude spadat do série Xiaomi 13, která prý letos dorazí na čínský trh dřív než obvykle.

Je také pravděpodobné, že model Xiaomi 13 Ultra nebude vydán ještě letos s ostatními telefony ze série. A dost možná jej potká stejný osud jako model 12S Ultra, tedy že jej výrobce lehce přejmenuje a uvede v samostatné řadě s označením “S”. Jaké dostane specifikace tentokrát už snad globální model Ultra v této chvíli nevíme a je předčasné o nich spekulovat. Tipaři se totiž zatím soustředí na modely Xiaomi 13 a 13 Pro.

Ty podle nich dostanou chystaný vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. O čipsetu je známo, že má čtyři clustery s architekturou 1/2/2/3, jedním jádrem Cortex-X3, dvěma jádry Cortex-A720, dvěma jádry Cortex-A710 a třemi jádry Cortex-A510. Dále je také jasné, že telefony poběží na operačním systému Android 13. Počítá se také s tím, že o optiku se postará společnost Leica a hlavní fotoaparáty budou trojité. Ve hře jsou podle tipařů i zakřivené AMOLED displeje s úzkými rámečky a středovou „dírou“ pro přední kameru. Ale jako vždy jde jen o nepotvrzené odhady.