Je tady poslední prázdninová neděle a mnozí z vás jistě ještě využívají volna k výletům do přírody. Ale třeba si uděláte čas i na naši pravidelnou rubriku Vychytávky z Číny, na kterou jsme ani na konci prázdnin nezapomněli.

Stejně jako v minulých dílech, tak i dnešní Vychytávky z Číny nabízejí trojici tipů na levné gadgety. Ty jsme pro vás jako vždy našli na čínských e-shopech. Opět tu máme pelmel produktů, které moc nestojí, jsou praktické a hodí se do každé domácnosti nebo kanceláře.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Multifunkční schránka

Pokud často cestujete a vozíte s sebou telefon, notebook a jiná elektronická zařízení, asi víte, že je potřeba přibalit do kufru i spoustu kabelů a další drobností pro provoz těchto zařízení. Určitě dobrým pomocníkem může být tato malá multifunkční a univerzální schránka, ve které je šikovně poskládáno vše, co potřebujete. Je tu nejen šest typů různých konektorů a 29 centimetrů dlouhý kabel, ale také zde najdeme čtečky paměťových TF karet a dokonce i dva sloty pro SIM karty. Na dolním konci schránky je i malý výsuvný stojánek na opření telefonu. Zkrátka a dobře je to praktická záležitost, která navíc ani není drahá. Její cena na Aliexpress začíná na 6,60 dolaru.

Přídavný grip k telefonu

Fotíte telefonem rádi a často? Jestli na tuto otázku odpovíte ano, může se vám hodit tento přídavný grip, do kterého jednoduše připnete telefon a díky tomu je focení rázem jednodušší. Grip, nebo chcete-li držák, je ergonomický a dobře padne do ruky. Po spárování s telefonem přes Bluetooth poslouží jako spoušť, případně jej díky závitu ve spodní části můžete připojit ke stativu a do horní části nasunout externí blesk nebo mikrofon. Fotoaparát telefonu pak lze snadno ovládat pomocí dálkové bezdrátové spouště. Cena této vychytávky pro fanoušky mobilní fotografie ve slevě začíná na 9,46 dolaru.

Stolní ventilátor Xiaomi

Ventilátory společnosti Xiaomi patří mezi známé a oblíbené produkty. V portfoliu jich má Xiaomi nepřeberné množství od velký modelů, přes stropní ventilátory až po malé stolní modely. Do posledního segmentu patří i tento nový stolní ventilátor se zajímavým designem, několika nastavitelnými režimy proudění vzduchu a baterií s kapacitou 2000 mAh, která slibuje dlouhou výdrž. Cena ventilátoru ve slevě začíná na 35,08 dolaru.