Skládací telefony sice nepatří k těm nejprodávanějším, ale své místo na trhu jistě mají. Patří tak trochu k prestižním produktům, o které své portfolio rozšířil nejeden výrobce. Někteří jich mají na svém kontě dokonce už víc a prim v tomto směru hraje společnost Samsung. Ale ani značka Vivo nechce zůstat pozadu. Svůj první skládací telefon vydali letos na jaře a nyní připravují vydání druhého skládacího modelu Vivo X Fold S.

Odhadované specifikace skládacího Vivo X Fold S

Před pár dny tipaři nesměle naznačovali, že druhý skládací telefon Vivo X Fold S může dorazit už v průběhu příštího měsíce. Odhadovali i to, že ve srovnání s původním skládacím modelem Vivo chystá několik vylepšení. Jde především o použití vlajkového procesoru Snapdragon 8+ Gen1. Ten nahradí původní Snapdragon 8 Gen1.

Naroste také kapacita baterie, a to z původních 4600 mAh na 4700 mAh. Zrychlí i kabelové nabíjení z 66 W na 80 W. Ale výkon bezdrátového nabíjení zůstane stejný, takže i chystaný Vivo X Fold S podporuje 50 W bezdrátové nabíjení. Další parametry jsou prý stejné jako u původního modelu, což svým způsobem znovu naznačuje nám dobře známý tipař Digital Chat Station.

Hovoří hlavně o designu zadního panelu, který vychází z původního modelu X Fold. Ovšem k světle modré barevné variantě prý výrobce přidá i sytě oranžovou nebo červenou variantu. V této barvě se prodávají i telefony série Vivo X80. Tipař také potvrdil, že vnitřní displej je typu E5 AMOLED. Má úhlopříčku 8,03 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Dále tipař tvrdí, že obrazovka má rozlišení 2K a dostane i antireflexní povlak a podporu technologie LTPO. Také sekundární displej je typu E5 AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz a úhlopříčkou 6,53 palce. Zkrátka a dobře opět budeme mít co do činění s prémiovým skládacím telefonem.