Společnost Samsung je známá tím, že vyvíjí a vyrábí své vlastní procesory. Asi není třeba připomínat, že jejich název je Exynos a Samsung je nabízí i třetím stranám. A s některými výrobci chytrých telefonů dokonce spolupracuje a snaží se přizpůsobit své čipsety přímo na míru jejich telefonům. Mezi snad nejznámější příklad patří čipset Tensor. Při jeho vývoji svou ruku k dílu přiložila i společnost Google a poprvé jsme tento procesor viděli loni v telefonech řady Pixel 6.

Připomeňme, že první generace procesoru Tensor pro telefony Pixel 6 vychází z čipsetu Exynos 2100, je ale výrazně vyladěná a upravená. Její oficiální označení je Exynos 9845 (S5E9845). V chystaných telefonech Pixel 7 se dočkáme druhé generace procesoru Tensor a zdá se, že nyní Samsung pracuje i na třetí generaci tohoto čipsetu.

Co zatím víme o chystaných procesorech společnosti Samsung

To, že Samsung pracuje na dalším procesoru Tensor a také na čipsetu Exynos 1380 avizují stránky GalaxyClub. Tyto procesory jsou dokonce už testovány a třetí generace Tensoru má kódové označení S5P9865. Podle tipařů je pravděpodobné, že bude pohánět telefony řady Google Pixel 8. Vývojová platforma tohoto čipsetu má interní označení „Ripcurrent“ a samotný procesor má pak interní označení „Zuma“. A s těmito označeními je také procesor nyní testován.

Co se čipsetu Exynos 1380 týče je zřejmé, že je nástupcem Exynosu 1280, který Samsung představil na jaře letošního roku. Chystaný procesor má kódové označení S5E8835. Stejně jako Exynos 1280 je i chystaný model ušitý na míru telefonům střední třídy. Na trhu se objeví někdy v příštím roce a je pravděpodobné, že jej najdeme v některý telefonech Samsung z produktové řady Galaxy A.