Společnost Samsung sice vydá své vlajkové telefony řady Galaxy S23 až v příštím roce, to ale neznamená, že se o ně už nyní nemohou zajímat tipaři. V hledáčku mají především model Samsung Galaxy S23 Ultra, který dostane ty nejvyšší specifikace z celé série. Asi největší pozornost tipaři věnují hlavnímu fotoaparátu tohoto telefonu, protože se zde odehraje minimálně jedna velká změna.

Hlavní kamera telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra

Tou nejzásadnější změnou u hlavního fotoaparátu telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra je výměna primárního snímače. Model Galaxy S22 Ultra má 108 MPix senzor Samsung Isocell HM3, který příští rok nahradí 200 MPix snímač společnosti Samsung. Není ale zatím úplně jasné, zda to bude stejný senzor Isocell HP1, který má i Motorola X30 Pro a dostane jej i telefon Xiaomi 12T Pro. Ve hře je totiž i novější snímač Samsung Isocell HP2, který má také rozlišení 200 MPix.

V sestavě zadní kamery najdeme u telefonu S23 Ultra stejně jako u modelu S22 Ultra dva teleobjektivy. První senzor je periskopický s 10× optickým zoomem a jeho rozlišení je 10 MPix. Ten podle tipařů zůstane stejný i u modelu Samsung Galaxy S23 Ultra. Druhý 10 MPix teleobjektiv s 3× zoomem také s největší pravděpodobností zůstane zachován. A stejný údajně zůstane i design hlavního fotoaparátu. Alespoň to tvrdí na Twitteru nám dobře známý tipař Ice Universe.

Jde o design “dešťových kapek” kdy jsou jednotlivé snímače volně uložené v levém horním rohu zadního panelu. Tipař k tomuto vzhledu kamery dodává, že je přesvědčený o tom, že takový vzhled je atraktivní, jednoduchý a přirozený a v podstatě i nadčasový. Navíc fanoušci společnosti Samsung tento vzhled u modelu Galaxy S22 Ultra hodnotili velmi pozitivně. Je proto pravděpodobné, že také vzhled čelního panelu modelu Galaxy S23 Ultra bude stejný jako letos. Výrobce se tak spíš zaměří na výraznější změny hardwaru telefonu.