Značka Poco oslnila svět v roce 2018 svý skvělým telefonem Pocophone F1. Rázem si získala velkou skupinu fanoušků, kteří po tomto telefonu doslova šíleli. Ovšem jak víme, takový úspěch už Poco nikdy nezopakovalo. Je to dáno hlavně tím, že se velmi rychle přeorientovali na produkci rebrandovaných telefonů značky Redmi, kterým jen pozměnili design. Snad jedinými telefony, které byly originály, jsou modely řady Poco X3. Každopádně telefony Poco své fanoušky mají a proto se výrobce nyní chystá rozšířit svou produktovou řadu M o další kousek. Po modelu Poco M4 5G, který se už brzy začne prodávat i na českém trhu, zřejmě v příštím měsíci dorazí nový telefon Poco M5 4G.

Očekávané specifikace telefonu Poco M5 4G

Něco málo o parametrech zjistíme už z názvu telefonu Poco M5 4G. Chybí mu zjevně podpora 5G sítí. Je to sice trochu překvapení po modelu M4, který 5G podporuje. Je ale možné, že model M5 je připravený primárně pro indický trh, kde pokrytí 5G není kompletní.

Další střípek do mozaiky specifikací najdeme na twitterovém účtu Poco India. Z jednoduché upoutávky je zřejmé, že chystaný telefon pohání procesor Helio G99. Je to jeden z nejnovějších 4G čipsetů společnosti MediaTek, postavený na 6nm výrobní technologii TSMC. Má dvě jádra Cortex-A76 s taktem 2,2 GHz, šest jader Cortex-A55 s taktem 2,0 GHz a GPU Mali-G57. Z upoutávky také vyčteme, že zadní panel je pokrytý umělou kůží žluté barvy.

Výrobce o dalších specifikacích zatím mlčí, ale tipaři se už pokusili o odhady, co telefon Poco M5 4G nabídne. Displej telefonu je údajně typu LCD s úhlopříčkou 6,58 palce a FullHD+ rozlišením. Obnovovací frekvence zřejmě dosáhne na 90 Hz. Procesor Helio G99 doplní 4 GB a 6 GB operační paměti. Můžeme čekat i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Snímač otisků najdeme na hraně telefonu a neměla by chybět ani podpora dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Cena na indickém trhu se může pohybovat kolem 15000 indických rupií, což je zhruba 188 dolarů.