Na začátku minulého měsíce představila společnost Xiaomi tři telefony série 12S. V plánu má i uvedení globálních modelů 12T,  ale na ně přijde řada zřejmě v průběhu příštího měsíce. Tím se vše uzavře a výrobce se bude už plně soustředit na nové vlajkové stroje ze série Xiaomi 13. Na nich samozřejmě už pracuje a tipaři dokonce odhadují, že na jejich uvedení dojde letos dřív, a to už v listopadu/novembri.

Jejich dřívější uvedení může naznačovat i to, že telefony jsou podle informací na stránkách MySmartPrice už nyní zalistovány v certifikační databázi Eurasijské unie (EEU). A kromě nich tam najdeme i telefony Redmi a zřejmě jde o modely řady Redmi Note 12. Certifikační výpisy ukazují, že telefony řady Xiaomi 13 mají kódová označení 2210132G a 2210133G. Telefony Redmi mají ve výpisu označení 22101316G a 22101316UG. Písmeno “G” na konci označení může naznačovat, že jde o globální modely. Kromě toho ale z výpisů nic víc nezjistíme.

Odhadované parametry řady Xiaomi 13

Ovšem na specifikace tu máme tipaře, kteří už nyní naznačují, co bychom od chystaných telefonů mohli čekat. V první řadě  je to procesor Snapdragon 8 Gen2. I o něm se totiž spekuluje, že jej letos Qualcomm představí dřív, než bývá zvykem. A uvidíme, zda letos Xiaomi urve prvenství a své telefony s tímto vlajkovým čipsetem představí jako první na světě. O čipsetu Snapdragon 8 Gen2 zatím víme, že má čtyři clustery s architekturou 1/2/2/3, jedním jádrem Cortex-X3, dvěma jádry Cortex-A720, dvěma jádry Cortex-A710 a třemi jádry Cortex-A510.

Očekává se i jednočlánková baterie s podporou rychlého kabelového nabíjení s výkonem 100 W a 50 W bezdrátovým nabíjením. Tipaři také vsázejí na použití čipu Surge P1. Není vyloučená ani zakřivená obrazovka s velmi úzkými rámečky, 2K rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. A opravdu všichni tipaři také počítají s tím, že telefony série Xiaomi 13 poběží na novém operačním systému Android 13.