Společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen drahé prémiové telefony, ale má také slušnou zásobu strojů střední třídy a dokonce se tu sem tam objeví i velmi levné modely. Tyto telefony najdeme v produktových řadách M a A. V případě levnějších telefonů z těchto řad Samsung většinou nepořádá velké prezentační akce a uvede je v tichosti na svých stránkách. Podobně je tomu i v případě modelu Samsung Galaxy A04. Čerstvě představený telefon je nástupcem loňského Galaxy A03, má nižší specifikace a také design jasně odkazuje na to, že jde o levné zařízení.

Hlavní specifikace telefonu Samsung Galaxy A04

Telefon Samsung Galaxy A04 má 6,5 palcový LCD displej s rozlišením 1560 × 720 pixelů. Kolem něj jsou poměrně široké rámečky a brada je ještě širší. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Ta má skromných 5 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří dva pod sebou uložené senzory, vedle nich napravo je LED blesk. První snímač má 50 MPix a světelnost f/1.8, druhý 2 MPix senzor má světelnost f/2.4 a slouží pro zachycení hloubky ostrosti.

Výrobce sice na svých stránkách neuvádí přesný typ procesoru, který telefon Samsung Galaxy A04 pohání, ale s nejvyšší pravděpodobností jde o jeho vlastní čipset Exynos 850, který nepodporuje 5G sítě. K němu je ale připravena slušná porce paměťových konfigurací. Potenciální kupci si tak mohou vybrat telefon s 4/6/8 GB operační paměti a 32/64/128 GB interního úložiště. To lze navíc dále rozšířit pomocí microSD karty až na 1 TB.

Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků chybí. Baterie má kapacitu 5000 mAh, ovšem výkon nabíjení výrobce neuvádí. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI Core 4.1. Samsung Galaxy A04 půjde na trh v barvě černé, zelené, bílé a měděné. Jeho cenu ale zatím neznáme.