Značka Vivo chystá do konce roku ještě několik nových telefonů, ale asi tím momentálně nejsledovanějším je skládací model Vivo X Fold S. Ovšem ani v dceřince iQOO nezahálejí a také do konce roku ještě nějaký ten nový stroj připraví. Po nedávno uvedených telefonech řady iQOO 10 pracují na modelech Z6 a Z6x. Ty představí ještě v tomto měsíci, ale práce už údajně probíhají i na telefonu iQOO Neo 7.

iQOO Neo 7 dostane čtyři zásadní vylepšení

O chystaném telefonu iQOO Neo 7 zatím příliš nevíme, protože na jeho uvedení dojde podle tipařů až někdy v průběhu října/októbra. Přesto ale nám dobře známý tipař Digital Chat Station už nyní nabízí první informace o některých specifikacích tohoto stroje. Tvrdí, že vylepšení telefonu jsou celkem čtyři a jsou celkem zásadní ve srovnání s modelem iQOO Neo 6, který debutoval letos na jaře.

Původně prý chtěla značka iQOO představit nový telefon s procesorem Dimensity 9000. Ale podle čerstvých informací svůj záměr přehodnotila a použije čipset Dimensity 9000 Plus. Tento procesor je odpovědí na “plusové” čipsety společnosti Qualcomm a také nabízí vylepšený výkon.

Telefon Neo 7 také dostane nový plochý displej s rozlišením FullHD+ a 120 Hz obnovovací frekvencí. Má jít o obrazovku typu E5 AMOLED z dílen společnosti Samsung. Další vylepšení se dotkne hlavního fotoaparátu, který dostane primární 50 MPix senzor Sony IMX766V s podporou optické stabilizace obrazu. Nu a nezanedbatelným zlepšením je i výkon rychlého nabíjení, který se z původních 80 W zvedne na 120 W. Kromě toho výrobce přidá i podporu NFC, IR blaster a optický snímač otisků prstů do displeje. Další z tipařů se domnívají, že některé další parametry si chystaný telefon iQOO Neo 7 vypůjčí ze specifikací modelu iQOO 10.