Po krátké pauze, kdy jsme minulou neděli naši rubriku Vychytávky z Číny vypustili, jsme tu zas. Opět jsme prošli čínské e-shopy a našli tři gadgety, které jsou tentokrát extrémně levné a mohou se hodit každému.

Dnešní Vychytávky z Číny tak nabízejí tři tipy na drobnosti, které možná akutně nepotřebujete, ale na druhou stranu za opravdu nízkou cenu rozšíří vaši sbírku čínských blbůstek. Jejich výhodou ale je, že jsou k tomu všemu i praktické.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Universální stojánek na telefony a tablety

Taky používáte telefon při snídani nebo při obědě? A taky máte pocit, že jedna ruka navíc by se hodila? Jíst a zároveň brouzdat na síti je opravdu náročná disciplína. Ovšem nemusí být až tak zle, pokud si pořídíte malý hliníkový stojánek, do kterého snadno uložíte jak telefon, tak i tablet. Tento držák je totiž universální a dobře poslouží pro odložení jakkoli velkého telefonu nebo tabletu do úhlopříčky 13 palců. Hliníková slitina, ze které je vyrobený, je stabilní a odolná. Držák je navíc skládací, takže je i snadno přenosný. Jeho spodní část je potažená silikonovou protiskluzovou vrstvou, stejně tak jako úchyty pro opření telefonu. Cena držáku ve slevě začíná na 0,90 dolaru.

Tajná schránka na peníze

V dnešní době asi většina z nás doma peníze v hotovosti zašité do polštáře nemá. Ale může se stát, že přece jen nějaký menší obnos nebo nějakou jinou menší cennost doma máme. Samozřejmě ji můžeme schovat do hrníčku v polici, nebo třeba bankovky založit mezi stránky knížky v knihovně. Ovšem pak, když je chceme najít, si většinou nevzpomeneme, kam jsme je založili. Chytří konstruktéři z Číny ale vymysleli bezva fintu. Vypadá jako nabíječka, ale jde o tajnou schránku na peníze. Tělo nabíječky lze otevřít a schovat do něj peníze nebo jiné cennosti. Zloděj kolem ní projde bez povšimnutí, ovšem je otázkou, zda si i my sami vzpomeneme, kam jsme peníze schovali. Cena této “tajné schránky” na Aliexpress je nyní akční a začíná na 4,97 dolaru.

Parní čistič mikrovlnek

Kdo občas čistil mikrovlnku ví, že je to práce poměrně otravná. Mnohdy se navíc nepodaří troubu vyčistit dokonale, a to i za pomoci různých čistících prostředků. Přitom postačí málo a mikrovlnka se leskne jako nová. Malá nádobka, která sice vypadá jako naštvaná tchyně, účinně pomůže při čištění. Postačí jen figurce ukroutit hlavu, nalít do ní ocet a citronovou šťávu, naředit vše vodou a vložit do mikrovlnky. Troubu zapnout na 7 minut a je vystaráno. V čistící pomůcce se začne vytvářet pára, která uvolní i přischlé nečistoty. Ty pak lze snadno otřít a odstranit. Cena parního čističe mikrovlnek začíná ve slevě na 3,17 dolaru.